SON DAKİKA

Tarım İşçilerine Zam İçin İmzalar Atıldı!

>
Tarım İşçilerine Zam İçin İmzalar Atıldı!
Binlerce tarım işçisini ilgilendiren konuyla ilgili çalışmalar tamamlandı. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile Koop-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile personel ücretlerine düzenleme getirildi. Taban aylıklarda yapılan artışların detayları, tarım kredilerinde yapılması planlanan iyileştirmeler ve diğer önemli gelişmelerin detayları...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’ten beklenen müjdeli haber geldi. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile Koop-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine katılan Çelik tarım işçilerine yapılacak olan zamla ilgili açıklamalarda bulundu. Maaşlara yapılan artışlardan kimler faydalanabilecek? Yapılan sözleşme ile başka ne gibi iyileştirmeler olacak? Merak edilen sözleşmenin detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in açıklamalarına göre Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile Koop-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında personel ücretlerine ortalama yüzde 12,5 zam yapılması yönünde karara varıldı. Bugün itibariyle bin 859 lira olan taban aylığın 2 bin 30 liraya, bin 718 lira olan taban aylığın ise bin 960 liraya çıkarıldığı bilgileri paylaşıldı. Ayrıca imzalanan sözleşme 2017, 2018, 2019 yıllarını kapsarken, bu kapsamda yaklaşık 5 bin personelin yapılan zamdan faydalanacağı da belirtildi. 

Gübre ve Yemde İndirim Var!


Kooperatife toplam maliyeti 62 milyon lira civarında olan sözleşme, çalışanları mağdur etmeyecek şekilde koşulların oluşması için titizlikle hazırlandı. Öte yandan Tarım Kredide hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar sayesinde gübrede yüzde 35'lere, yemde yüzde 20'lere varan indirim sağlandığı yönünde bilgi verildi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, finansman kullanımında karşılaştıkları yüksek faiz oranlarıyla ilgili de Ziraat Bankası ile görüşmelerin devam ettiği ve çiftçi ile esnafa uygulanan çifte standardın düzene gireceği belirtildi.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.