SON DAKİKA

Taksi Duraklarında @taksi Dönemi Başlıyor

>
Taksi Duraklarında @taksi Dönemi Başlıyor
İstanbul'da kullanılmaya başlanacak olan @taksi uygulaması sayesinde taksi bulma sorunu ortadan kalkıyor. Uygulama sayesinde müşterilerine kredi kartı hizmeti sunamayan taksi duraklarına da destek geliyor. Şimdilik 2 bin taksicinin kullanmaya başladığı ve yakın zaman diğer illerde de kullanılması düşünülen projenin merak edilen diğer detayları...

İstanbul’daki taksiler teknolojiye uyumlu hale getiriliyor. Bugün tanıtımı yapılan yeni mobil taksi uygulaması “@taksi’nin” öncelikle Atatürk Havalimanı'nda görev yapan taksicilere tanıtımı yapıldı. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda merakla beklenen uygulama hakkında gazetecilere bilgi verildi. Uzun süredir üzerinde çalışılan uygulama sayesinde en yakın taksici ile yolcunun buluşturulması hedefleniyor. 

Taksicileri teknoloji ile buluşturacak uygulamanın tanıtım konuşmasında açıklamalarda bulunan @taksi Yönetim Kurulu Başkanı Birtan Papuçcu, 2 yılı aşkın bir süredir bu proje üzerinde çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Uygulama sayesinde en yakın taksiciyle en yakın yolcunun birbirini kolayca bulması sağlanırken, ayrıca yolcular akıllı telefonlarına indirdikleri uygulama ile taksi çağırabilecekleri gibi ödemelerini de nakit ya da kredi kartı ile yapabilecekler.

Taksi duraklarını kapsayacak olan [email protected] uygulaması sayesinde, yolculara kredi kartı hizmeti sağlayamayan duraklardaki bu sıkıntıda sona eriyor. İlk olarak 2 bine yakın taksici ile başlanan uygulama sayesinde taksicilerin yaşadıkları sıkıntılarında hafifletilmesi hedefleniyor. Ülke ekonomisine de katkı sağlaması amaçlanan projenin, ilerleyen dönemlerde başta büyük şehirlerden başlamak üzere tüm illerde de uygulamaya konulması öngörülüyor. Yine Pabuçcu’nun yaptığı açıklamalara göre Avrupa’da yer alan Türk taksicilerde unutulmazken, uygulamanın 1 yılın sonunda 3 Avrupa ülkesinde de kullanılmaya başlanması düşünülüyor.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.