SON DAKİKA

Tahir Elçi'nin öldürülmesine dair bilirkişi raporu şoke etti!

>
Tahir Elçi'nin öldürülmesine dair bilirkişi raporu şoke etti!
Geçtiğimiz aylarda Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristler tarafından öldürülen Tahir Elçi'nin nasıl öldürüldüğüne dair inceleme yapan bilirkişi, raporu ile herkesi şoke etti.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında teröristler tarafından Diyarbakır'ın Sur ilçesinde öldürülen Tahir Elçi'nin cinayeti bir türlü aydınlatılamamıştı. Kaza kurşunuyla mı öldüğü ya da teröristler tarafından vurularak mı öldürüldüğü ortaya çıkmayan Tahir Elçi için bir çok kişi de seferber oldu.

Hükümet, bu cinayetin aydınlatılması için düğmeye bastı. Sur'da yaşanan incelemelerle birlikte büyük gerilimlerin de yaşanması sıkıntıları da beraberinde getirdi. Sur'da aniden başlayan terör hareketliliği nedeniyle bir çok delil de ortadan kaldırıldı. Tahir Elçi'nin hayatı kaybettiği yerde detaylı incelemeler de yapılamadı. Bir çok boş kovan bulan olay yeri inceleme ekipleri, bu durumun nasıl gerçekleştiği hakkında bir çözüm bulamayınca, olayı bilirkişiye devretti.

RAPOR HERKESİ ŞOKE ETTİ

Bilirkişi tarafından uzun bir süre incelenen Tahir Elçi'nin vurulma görüntüleri ve vurulma yeri bir sonuca ulaşılmasına yardımcı olmadı. Kim tarafından vurulduğu çözümlenemeyen Tahir Elçi'nin bu şekilde hayatını kaybetmesinin bir açıklaması olmadığı açıklandı.

Lazer işaretleme yöntemi kullanılarak Tahir Elçi'nin ölüm anını canlandıran bilirkişi, burada Tahir Elçi'nin uzaktan sıkılan bir silahla birlikte uzun mesafeden gelen kurşun tarafından öldürüldüğünü dile getirdi. Tahir Elçi'nin açısından dolayı nasıl öldüğü, hangi kurşun ya da hangi silahtan dolayı hayatını kaybettiğinin anlaşılamayacağı açıklandı.

Tahir Elçi'nin ölümünde kimin sorumlu olduğunun aydınlatılamayacağını ifade eden bilirkişi raporunda başka ayrıntılara yer verilmedi.

10 yaşındaki çocuk Instagram sayesinde zengin oldu!

 

Mehmet Topal kararını verdi! İşte Topal'ın yeni takımı!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.