SON DAKİKA

TSK'dan flaş operasyon! IŞİD yine vuruldu!

>
TSK'dan flaş operasyon! IŞİD yine vuruldu!
Uzun zamandır devam eden operasyonlarla birlikte TSK yine flaş bir karar alarak çok sayıda IŞİD mevzisini yerle bir etti.

Türkiye bir yandan IŞİD ile diğer yandan ise PKK ile mücadele etmeye devam ediyor. Terörün her noktasında yer alan ve karşı duran Türkiye, emin adımlarla IŞİD'in Suriye'de ilerlemesini de engellemeye çalışıyor. Uzun zamandır Halep'i kuşatma altında tutan ve büyük sıkıntıları da beraberinde getiren IŞİD, Türkmen köylerini de tehdit ediyor.

Bölgede bulunan çok sayıdaki Türkmen köyünü tehdit eden ve Türkmen kasabalarına da baskın düzenlemeye devam eden IŞİD için bugün TSK yine flaş bir karar aldı. Türkiye'nin sıfır noktasında bulunan fırtına obüsleri sayesinde rahat bir adım atılmasını sağlayan TSK, bu sayede IŞİD'e ait bir çok mevziyi de bombaladı. Uzun zamandır IŞİD'e yönelik bombardımaının devam ettiği Kilis'ten çok sayıda rokette belirlenen koordinatlara yollandı.

HALEP'TE SIKINTILAR DEVAM EDİYOR

TSK tarafından bir çok mevzinin vurulması ile birlikte IŞİD'e ağır darbe vurulması da yaşananları ne yazık ki engelleyemiyor. IŞİD'in tehditi altında bulunan ve büyük sıkıntıların da gün yüzüne çıkmasına neden olan Türkmen köyleri, bir an önce IŞİD'in etraflarından temizlenmesi için mücadele veriyor.

IŞİD'in aynı zamanda Halep'i genel olarak tehdit etmesi ve bu durumdan dolayı da büyük sıkıntıların meydana gelmesi nedeniyle, TSK'nın farklı bir strateji izlemesi gerektiği ifade ediliyor.

Meslek lisesi öğrencilerine müjdeli haber! Ek puan geliyor!

 

Aziz Yıldırım'ın hakkında soruşturma başlatıldı!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.