SON DAKİKA

TEOG sonuçları açıklandı mı? TEOG 2016 bahar dönemi sonuçları

>
TEOG sonuçları açıklandı mı? TEOG 2016 bahar dönemi sonuçları
Ortaokul son sınıf öğrencilerinin büyük bir heyecanla beklediği TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?. Detaylar haberimizde...

Uzun zamandır büyük sorunlarla karşı karşıya kalan öğrenciler, değişen eğitim sistemi ile birlikte, kendilerine en uygun okulu seçmek için TEOG sınavlarına girmeye devam ediyor. Çoğu öğrenciyi genel olarak etkileyen TEOG sınavları, daha iyi bir lise için öğrencilerin kendi okul ortamlarında kendi öğretmenleri eşliğinde herhangi bir sıkıntı yaşamamasına olanak sağlıyor.

Kısa süre içinde etkili olan TEOG puanları ile birlikte öğrenciler, gerekli liseler için tercihlerini yapabiliyor. Bu tercihler neticesinde ise bir çok öğrenci de rahat nefes alabiliyor ve istediği okulu rahat bir şekilde kazanabiliyor. Lise için bir çok öğrencinin tercihi olan Anadolu Liseleri popülerliğini korurken, öğrencilere çok daha iyi eğitim verdiği düşünülen Fen Liseleri, tercih edilmeye devam ediliyor. Türkiye genelinde en fazla yer aldığı bilinen Anadolu Liseleri, okul başarısına göre de puanlarını değiştirebiliyor.

Askeri Liseler ve Meslek Liseleri ile Kız Meslek Liseleri de en fazla tercih edilen okullar arasında yer alıyor. Düz liselerin Anadolu Lisesine çevrilmesi ile birlikte öğrencilerin puan durumu zorlaşıyor ve aynı zamanda çoğu öğrencinin rahat bir şekilde okuldan mezun olması amaçlanıyor.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bir çok öğrencinin kafasını kurcalayan ve bir hayli büyük heyecan yaratan TEOG sınavının ilk oturumu 27 Nisan Çarşamba günü gerçekleşti. 28 Nisan Perşembe günü yapılacak ikinci oturum ile birlikte öğrenciler TEOG sınavlarını tamamlamış olacakları. Bu durumun yanı sıra TEOG sınavlarına giremeyen öğrencilerin mazeret sınavlarına girmesine de olanak verilecek. Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan TEOG mazeret sınavlarının ardından Haziran ayında sonuçların da açıklanması bekleniyor.

Altın fiyatları yükseliyor mu? Altın fiyatlarında son durum 27 Nisan 2016 

 

Dolar fiyatları yükseliyor mu? Güncel dolar fiyatları 27 Nisan 2016

 

PKK'lı teröristler saldırı öncesi not bıraktı!

 

Amerika Ankara Büyükelçiliği'nden flaş terör uyarısı!

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.