SON DAKİKA

TEOG sınavında öğrencilere ek puan mı verilecek?

>
TEOG sınavında öğrencilere ek puan mı verilecek?
Uzun zamandır IŞİD tehditi altında bulunan ve sayısız kez bombalanan Kilisli öğrencilere TEOG sınavı için ek puan verilip verilmeyeceği hakkında Bakan Avcı açıklamada bulundu.

Her geçen gün Kilis genelinde büyük sorunlarla karşı karşıya kalan ve bu sebepten dolayı da büyük sorunlar yaşamaya devam eden öğrencileri bu yıl yapılan TEOG sınavlarına da roket ve katyuşa mermilerinin gölgesinde girdiler. Her an vurulma tehlikesi ile eğitim ve öğretim görmeye devam eden bir çok öğrenci, Kilis'te ellerinden gelenin en iyisini yaparak eğitimlerine devam etmeye çalışıyor.

Bu süreç içerisinde ise Kilisli öğrencilerin büyük baskılarla sınava girdiğini düşünen bir çok veli Milli Eğitim Bakanlığı'nın, bu öğrencilere ek puan verip vermeyeceğini de merak ediyor. Zor şartlar altında okullarda eğitim görmeye çalışan ve yine zor şartlar altında TEOG sınavlarına giren öğrenciler için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bakan Avcı, herhangi bir şekilde Kilisli öğrencilere TEOG sınavı için ek puanın verilmeyeceğini bildirdi. Uzun zamandır öğrencilerin zor şartlar altında eğitimlerine devam ettiklerini ve bu durumun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sık sık incelendiğini açıklayan Bakan Nabi Avcı, güvenlik güçleri ile sürekli temas halinde olduklarını ve bu duruma özel çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Öğrencilerin daha iyi bir eğitim görebilmesi için genel olarak tüm sorunların ortadan kaldırılması gerektiğini ifade eden Bakan Avcı, bölge ile paralel olarak gelişmeleri takip ettiklerini ve en kısa zamanda yeni bir eylem planı hazırlayacaklarını ifade etti.

Kilisli öğrencilerin genel olarak durumlarının iyi olduğunu belirten Bakan Avcı, ek puanın verilmesi durumunda diğer öğrencilere haksızlık olacağını bu sebepten dolayı da ek puan verme durumuna bakanlık olarak sıcak bakmadıklarını açıkladı.

Beyoğlu'nda TOMA faciası! 1 kişi feci şekilde can verdi!

 

İstanbul'da canlı bomba alarmı! Emniyet harekete geçti!

 

Paralel Yapı'nın yeni oyunu deşifre oldu!

1 YORUM
  1. Şüheda

    Bence 10. Sınıf öğrencilerine dagitilmali bu tabletler İzmir Gürçeşme Anadolu Lisesine hemde ☺

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.