SON DAKİKA

TEOG sınavı sonrası okullar tatil mi? 29 Nisan 2016 okullar tatil mi?

>
TEOG sınavı sonrası okullar tatil mi? 29 Nisan 2016 okullar tatil mi?
Bu yıl bahar ayında gerçekleştirilmesi planlanan TEOG sınavının ardından okullar tatil edilecek mi?. Detaylar haberimizde...

Bu yıl yapılması planlanan TEOG sınavı ile birlikte bir çok kişi büyük heyecan yaşamaya devam ediyor. Uzun zamandır yapılması beklenen TEOG sınavları ile birlikte öğrenciler, iyi bir lisenin hayalini kurmaya devam ediyor. Kısa süre önce Kasım ayında gerçekleştirilen TEOG sınavı ile birlikte öğrenciler büyük bir gerilim yaşamıştı. Bu sınavda iptal edilen sorular nedeniyle öğrenciler, sınavları için de endişe duymuştu. Bu durumun ardından harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, bahar ayında yapılacak TEOG için de tarih belirledi.

Uzun zamandır beklenen TEOG sınavı ile birlikte öğrenciler ikinci kez lise seçimi için büyük bir gerilim yaşayacak. Bahar ayında yapılan TEOG sınavının ardından ise öğrenciler, daha sonra okullarına devam edecek.

29 NİSAN TATİL Mİ?

TEOG sınavlarının 27 ile 28 Nisan'da yapılacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı, bu süre içinde okulların olmayacağını kaydetti. Okulların olmaması ile birlikte iki gün boyunca tatil yapacak olan öğrenciler rahat bir nefes alacak. Bu durumun yanı sıra öğrenciler 29 Nisan Cuma günün de tatil olmasını istedi. 29 Nisan'ın tatil olması ile birlikte 5 gün tatil yapmayı amaçlayan öğrencilere, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kötü haber geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı yeni karara göre 29 Nisan 2016 Cuma günü okullar tatil edilmeyecek. Okulların tatil edilmeyecek olması nedeniyle öğrenciler, normal saatlerinde okullarına gelip, ders başı yapacak.

Diyarbakır Hani'de hain saldırı! 1 asker şehit 47 yaralı!

 

Erken emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıkarılacak mı? EYT son durum ne?

 

İntibak yasası kaldırılacak mı? Torba yasada intibak yasasının son durumu ne?

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.