SON DAKİKA

TEOG sınavı sonrası okullar tatil mi? 29 Nisan 2016 Cuma okullar tatil mi ?

>
TEOG sınavı sonrası okullar tatil mi? 29 Nisan 2016 Cuma okullar tatil mi ?
Lise sınavlarına girmek için büyük bir çaba gösteren öğrenciler için TEOG sınavları geldi. Peki TEOG sonrası okullar tatil olacak mı?. İşte detaylar....

Uzun zamandır bir çok öğrencinin hayatını etkileyen sınavlardan biri olan TEOG, büyük sorunları da beraberinde getirdi. Bu TEOG sınavı ile birlikte bir çok öğrenci de hayalinde olan liseye kavuşmak için büyük çaba sarf edecek. Okullarda yapılacak olan TEOG sınavlarında öğrenciler, bir çok oturum ile bildiği soruları cevaplandıracak. Genel olarak dakikaların uzun olduğu TEOG sınavında öğrencilerin aynı zamanda hızlı test çözebilmeleri de önem arz ediyor.

Bir çok öğrenci tarafından büyük merakla beklenen TEOG sınavları 27 ve 28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar tatil yapacak. Okul genelindeki sessizliğin hakim olması gerektiğini ifade eden yetkililer, aynı bahçe içerisinde bulunan ilkokulların da tatil olabileceğini kaydettiler.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA!

Bir çok öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer alan TEOG, akılları karıştırmaya devam ederken, TEOG sonrası okulların tatil olup olmayacağı da merak ediliyor. TEOG sınavlarının 27 ve 28 Nisan'da gerçekleştirilmesinin ardından 29 Nisan Cuma günü öğrenciler okula gidip gitmeyeceklerini merak ediyor.

Zor bir sınavdan çıkan ve bu sebepten dolayı da bir an önce tatil yapmak isteyen öğrencilere ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. MEB tarafından yapılan açıklamalara göre 29 Nisan 2016 günü öğrenciler, yeniden ders başı yapacaklar. Öğrencilerin hiç bir şekilde tatil yapmayacağını kaydeden Milli Eğitim Bakanlığı, cuma gününün tatil olmadığını ifade etti.

Yeni Anayasa'da laiklik ilkesi olmayacak mı?

 

Soma'da yine bir maden faciası!

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.