SON DAKİKA

Sümela Manastırı Kapatılıyor! Artık Ziyaret Edilmeyecek!

>
Sümela Manastırı Kapatılıyor! Artık Ziyaret Edilmeyecek!
Trabzon'un simgelerinden biri haline gelen Sümela Manastırı ziyarete kapatılacak. Restorasyon çalışmaları için manastır 1 yıl kapalı duracak.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Pontus Rum İmparatorluğu'ndan kalma bir mekan olan ve Türkiye'ye gelen her turist tarafından ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösterilen Sümela Manastırı kapatılıyor.

Alınan yeni kararlarla birlikte Sümela Manastırı'nın daha iyi ve güvenli hizmet verebilmesi için restorasyon çalışmalarına alındığını ve bu nedenle de bir yıl boyunca hizmete kapatılacağı bildirildi. Sümela Manastırına giriş ve çıkışlarda tehlike arz eden kayaların bulunduğu ve ilk olarak bu kayaların temizleneceği, ardından manastırın içinde ve dışında bulunan duvarların elden geçireleceği ve yenileneceği bildirildi.

Eskişehir Beşik Gibi Sallanıyor! Panik Yaratan Deprem!

Son zamanların en çok ziyaretçi kabul eden bölgelerinden biri olan Sümela Manastırı Trabzon'un Maçka ilçesinde bulunuyor. Mimari harikalardan biri olarak gösterilen Sümela Manastırı'nın kapalı olduğu süre zarfı içerisinde güvenlik seviyesinin en üst seviyelere ulaştırılması bekleniyor. Sıklıkla kaya düşmelerinin yaşandığı Sümela Manastırı'nda bu nedenle çalışamaların daha sıkı yapılacağı bildirildi. Sümela Manastırı'nın UNESCO Dünya Kültürel Miras listesine alınması için son hamlelerin gerçekleştiğini bildiren Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri konu ile alakalı görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Kurban Bayramı'nda Havalar Nasıl Olacak? Güncel Hava Durumu Tahminleri!

Kültür Bakanlığı nın özel izniyle 15 Ağustos da dini ayin yapılacak Trabzon daki tarihi Sümela manastırına binlerce hıristiyan Ortodoks ziyaretçi akın ...
Tarihi Sümela Manastırı nın duvarlarında bazıları bin 700 yaşında olan fresklerin tahrip edilmesiyle ortaya çıkan üzücü görüntüyü UNESCO ortadan kaldıracak.
Yunanistan a mübadele ile göçen Karadenizli Rumlar Veria kentinde Sümela adını verdikleri yeni bir kilise inşa etmişlerdir.
SUMELA MANASTIRI
Sümela Manastırı

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.