SON DAKİKA

Soykırım meselesi Almanya - Türkiye ilişkilerini alt üst etti!

>
Soykırım meselesi Almanya - Türkiye ilişkilerini alt üst etti!
Mülteci sorunundan dolayı büyük sıkıntılar yaşayan ve bu durumdan dolayı da herkesi şaşırtan Almanya, yine Türkiye aleyhine şok bir karar aldı.

Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkiler her geçen gün daha da gerilemeye devam ediyor. Meydana gelen bu durumlarla birlikte iki ülkenin yıllar boyunca süregelen ilişkileri de tamamen tükenme noktasına geliyor. Mülteci sorununun bir türlü çözüme ulaştırılamadığı Almanya'da üstüne üstlük Türkiye'ye karşı 'Soykırım Yasası'nın kabul edileceğinin sinyallerinin verilmesi olayların akışını da değiştirdi.

Genel olarak Recep Tayyip Erdoğan'ın baskılarına karşı tavır koyan Almanya, bu konuda net bir kararlılık sergilediğini, aynı zamanda Almanya'nın bu süreci tarihsel bir sorumluluk olarak gördüğü ifade edildi. Bu durumdan dolayı da harekete geçen çok sayıda yonetici, bir an önce bu durumun ortadan kaldırılmasını ve 'Soykırım Yasası'nın kabul edilmesini istiyor.

TÜRKLER AYAKLANDI

Almanya'da yaşayan ve orada yetişen bir çok Türk ise bu duruma tepki gösterdi. Türkiye'nin soykırım yaptığını açıklayan Türkler, bu konuda sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti. Meydana gelen bu durum nedeniyle de zaman zaman Almanya sokaklarında gösteri yapan çoğu Türk, Alman hükümetinin bu kararının yanlış olduğunu kaydetti. Almanya'da medyana gelen bu olaylar kapsamında ise alınacak kararlar herkes tarafından büyük bir merakla beklenmeye devam ediyor.

Hakkari'den yürek yakan haber: 1 asker şehit!

 

Büyük FETÖ operasyonu! 15 ilde eş zamanlı baskın!

 

Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları başladı!

 

Hamile bayanlar oruç tutabilir mi? Hamilelerin oruç tutabilmesi için yapılması gerekenler

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.