SON DAKİKA

Son Dakika! Terör Örgütü’nün Lideri Öldürüldü!

>
Son Dakika! Terör Örgütü’nün Lideri Öldürüldü!
IŞİD lideri Ebu Bekir Türkmeni öldürüldü. Açıklama Pentagon’dan geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon’un açıklamasına göre IŞİD lideri Ebu Bekir El Türkmeni ve yine IŞİD’in güçlü destekçilerinden olan Fransız bomba uzmanı David Druegon’un öldürüldüğü öğrenildi. 


IŞİD’in üst düzey yöneticilerinden olan ve Bağdadi’nin yakın danışmanlarından biri olarak tanınan El Türkmeni öldürüldü. 
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un sözcüsü Peter Cook açıklamasında Dünya’ca lanetlenen IŞİD liderlerinin öldürüldüğü yönündeki haberleri doğruladı. 


El Kaide’ye hizmet eden Ebu Bekir El Türkmeni daha sonra IŞİD’e katılarak IŞİD lideri olmuştu. Bir çok kişinin hunharca ölümüne neden olan El Türkmeni’nin Irak’ın Tel Afer kenti yakınlarında, 10 Eylül’de gerçekleştirilen hava saldırısında öldürüldüğü belirlenirken Fransız bomba uzmanı David Druegon’un ise 5 Temmuz’da Halep yakınlarında düzenlenen hava saldırısında öldürüldüğü öğrenildi. 

Son Dakika FETÖ Operasyonları ve Gözaltına Alınanlar! Gün İçinden

Son Dakika FETÖ Operasyonları ve Gözaltına Alınanlar!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alma ve haklarında yakalama kararı çıkarılanların işlemleri devam ediyor. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında 10 kişi gözaltına alınırken, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen soruşturmalar kapsamında 21 kişi gözaltına alındı. İşte diğer detaylar...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.