SON DAKİKA

Son Dakika! MHP'nin kurultay tarihi belli oldu!

>
Son Dakika! MHP'nin kurultay tarihi belli oldu!
Uzun zamandır büyük bir karışıklı yaşayan MHP'de kurultay tarihi en sonunda belirlendi. İşte merak edilen tarih:

Türkiye'nin en köklü partilerinden biri olan MHP, uzun zamandır büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yapılan iki seçimle birlikte büyük sorunlarla karşı karşıya kalan MHP istediği oy potansiyeline bir türlü ulaşamamıştı. Parti içerisinde yaşanan gerilimin her geçen gün artış göstermesi ve MHP'nin oy hedeflerine ulaşamaması nedeniyle, MHP'nin kurultaya gitmesi istendi.

MHP genel başkanlık koltuğunda oturan ve uzun yıllar boyunca MHP'ye hizmet eden Devlet Bahçeli'nin parti çıkarıları ile birlikte hareket etmediğini kaydeden bir çok isim MHP'nin genel başkanlığına adaylığını koyduğunu kaydetti. Partinin bir an önce kurultaya gitmesini isteyen bir çok kişi, bir an önce konuya ilişkin radikal kararların alınması gerektiğini ifade etti.

Partinin bir an önce kurultaya gitmesini isteyen bir çok isim, istediğini ne yazık ki alamadı. MHP'nin olağan kurultayının yapılacağını kaydeden Devlet Bahçeli ve parti yöneticileri, bu kurultay tarihinin 2018 olduğunu kaydetti. Konu ile alakalı mahkemeye başvuruda bulunan MHP'lilerin kurultay tarihini ön plana çekme isteği en sonunda gerçekleşti.

5 ADAY BULUNUYOR

Parti genelinde çeşitli isimler ön plana çıkmaya devam ediyor. MHP genel başkanı olmak isteyen 5 isim bulunuyor. Bu isimlerden en dikkat çeken isimler ise Meral Akşener ve Sinan Oğan. Daha önce Devlet Bahçeli ile ilgili bir takım sorunlar yaşayan iki isimin başkanlığa adaylığını koyması dikkatlerden kaçmamıştı.

MHP içerisinde büyük merakla beklenen kurultay tarihinin açıklanması herkese rahat bir nefes aldırdı. Yapılan açıklamalara göre MHP'nin kurultay tarihinin 15 Mayıs 2016 tarihi olduğu ifade edildi.

Altın fiyatları yükseliyor mu? Altın fiyatlarında son durum 19 Nisan 2016 

 

Şike kumpas operasyonu Türkiye'yi sarstı!

 

Reza Zarrab'ın iddianamesine Türkiye'de katıldı!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.