SON DAKİKA

Son Dakika! Gaziantep'te büyük patlama!

>
Son Dakika! Gaziantep'te büyük patlama!
Bugün sabah saatlerinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen bombalı saldırı herkesin yüreğini ağzına getirdi.

1 Mayıs münasebetiyle sokağa dökülen yüzlerce işçi, Gaziantep sokaklarında bir araya gelmeyi planlıyordu. Her şehirde olduğu gibi Gaziantep'te de tüm önlemleri alan ve bu sebepten dolayı da işçilerin rahat bir kutlama yapmasını amaçlayan polis, büyük bir şok ile karşı karşıya kaldı.

Bugün sabah saat 09,30 sularında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önüne yanaşan bir araç büyük gürültü ile patladı. Bu durumun ardından bölgede çatışma çıktı. Çıkan çatışmaya karşılık veren polis, büyük bir geri püskürtme ile teröristleri kaçırdı. Bu durumun ardından toparlanmaya çalışan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne hemen takviye ekip çağrıldı. 1 polisin şehit düştüğü saldırıda 10 polisin de yaralandığı belirlendi.

SALDIRIYI DÜZENLEYEN KİM?

Gaziantep'te yaşanan bu saldırıyı kimin düzenlediği de herkes tarafından merak ediliyor. Uzun zamandır terör örgütü IŞİD'in hedefi haline gelen Gaziantep'te yaşanan bu bombalı saldırının ardından bölgedeki güvenlikler de arttırıldı. 1 Mayıs dolayısıyla eylemlere katılmak ve kendi bayramlarını kutlamak isteyen işçilerin ise meydanlara gelmesine izin verilmedi. Her geçen gün yeni bir olayla meydana gelen Gaziantep'te operasyonlar devam ediyor.

Havadan arama ve tarama çalışmalarının sürdüğü Gaziantep'te polis, bir kez daha aynı durumun yaşanmaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu saldırıyı gerçekleştiren örgütün ise kim olduğuna dair araştırmalar kaldığı yerden tüm hızıyla devam ediyor. Genel olarak Gaziantep sokaklarında bütün güvenlik güçleri görev yapmaya devam ediyor.

Nusaybin'den kahreden haber! 3 asker şehit düştü!

 

Adana'da canlı bomba alarmı! 1 Mayıs kutlamaları iptal edildi!

 

Bağdat Caddesi'nde büyük vahşet! 10 dakika arayla iki kişi öldü!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.