SON DAKİKA

Son Dakika! Başbakanlık’tan Operasyon Açıklaması

>
Son Dakika! Başbakanlık’tan Operasyon Açıklaması
Başbakanlık koordinasyon Merkezi’nden gelen açıklamada IŞİD, PKK ve DHKP-C'ye dönük operasyonlar söz konuşu idi. İşte detaylar.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal güvenliğini, güvenlik güçlerini tehlikeye sokan aynı zamanda sivil vatandaşların huzur ve emniyetini tehdit eden IŞİD, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonların yurt içinde ve sınır ötesinde devam ettiğini açıkladı.


Devam eden operasyonlarda şimdiye dek bini aşkın kişinin gözaltına alındığı, PKK’nın çeşitli sığınak yerlerinin, depolarının ve PKK’ya ait lojistik noktaların vurulduğu açıklandı. Başbakanlık ayrıca Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. maddesi gereğince NATO Konseyi'nin toplantıya çağrıldığını belirtti.


Terör örgütüne yönelik operasyonların yurt içinde de devam ettiği, 27 Temmuz tarihinden itibaren DAEŞ Terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı çalışmalar yapıldığı ve bunlara ek olarak 34 ilde operasyonlar düzenlendiği belirtildi. Terör örgütü ile bağlantısı bulunan 50 kişinin gözaltına alındığı ve bunların adli süreçlerinin devam ettiği belirtildi. 


Yapılan açıklamada yurt içi ve yurt dışından kaynaklanan terör tehditlerinin kararlılıkla devam edeceği belirtildi. 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.