SON DAKİKA

Son Dakika! Başbakanlık’tan Operasyon Açıklaması

>
Son Dakika! Başbakanlık’tan Operasyon Açıklaması
Başbakanlık koordinasyon Merkezi’nden gelen açıklamada IŞİD, PKK ve DHKP-C'ye dönük operasyonlar söz konuşu idi. İşte detaylar.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal güvenliğini, güvenlik güçlerini tehlikeye sokan aynı zamanda sivil vatandaşların huzur ve emniyetini tehdit eden IŞİD, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonların yurt içinde ve sınır ötesinde devam ettiğini açıkladı.


Devam eden operasyonlarda şimdiye dek bini aşkın kişinin gözaltına alındığı, PKK’nın çeşitli sığınak yerlerinin, depolarının ve PKK’ya ait lojistik noktaların vurulduğu açıklandı. Başbakanlık ayrıca Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. maddesi gereğince NATO Konseyi'nin toplantıya çağrıldığını belirtti.


Terör örgütüne yönelik operasyonların yurt içinde de devam ettiği, 27 Temmuz tarihinden itibaren DAEŞ Terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı çalışmalar yapıldığı ve bunlara ek olarak 34 ilde operasyonlar düzenlendiği belirtildi. Terör örgütü ile bağlantısı bulunan 50 kişinin gözaltına alındığı ve bunların adli süreçlerinin devam ettiği belirtildi. 


Yapılan açıklamada yurt içi ve yurt dışından kaynaklanan terör tehditlerinin kararlılıkla devam edeceği belirtildi. 

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

TSK'dan Son Dakika Afrin Açıklaması; Şehit İki Askerin Naaşına Ulaşılamıyor! Gün İçinden

TSK'dan Son Dakika Afrin Açıklaması; Şehit İki Askerin Naaşına Ulaşılamıyor!

Afrin'de devam etmekte olan operasyonlar kapsamında acı haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Kilis'te bir camiye isabet eden roketli saldırı sonrasında 11 vatandaşın yaralandığı öğrenildi. Öte yandan 4 gündür devam eden bölgedeki çatışmalarda şehit olan 2 askerin naaşına, çatışmalar ve hava şartları nedeniyle ulaşılamadığı açıklandı. İşte haberin detayları...

İstanbul'da İlk Kar Yağışı Başladı! Meteorolojiden Uyarılar 24 ocak 2018 Gün İçinden

İstanbul'da İlk Kar Yağışı Başladı! Meteorolojiden Uyarılar 24 ocak 2018

Meteorolojiden gelen üst üste uyarıların ardından İstanbul'a beklenen kar yağışı geldi. Bazı bölgelerde tipi şeklinde etkili olan kar yağışı ne zaman kadar devam edecek? İstanbul'da bu gece hava sıcaklıkları 3 dereceye kadar düşecek. Yarından itibaren etkisini yitirecek kar yağışı tekrar ne zaman gelecek? İşte önümüzdeki günlerde etkili olacak hava durumuyla ilgili son dakika bilgileri...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.