SON DAKİKA

Şişli Belediyesi Önünde İş Bırakma Eylemi Devam Ediyor

>
Şişli Belediyesi Önünde İş Bırakma Eylemi Devam Ediyor
Şişli Belediyesinde çalışan temizlik işçilerinden iş bırakma eylemi. Belediye yönetimi ile anlaşmacı firma arasındaki anlaşmazlıktan dolayı hakları ellerinden alınan işçiler bugün sabah saatlerinden itibaren belediye önünde slogan atarak eylem yaptı. Sorun çözülene kadar iş bırakma eylemine devam edecek işçilerle ilgili son gelen bilgiler...

Şişli Belediyesi'nin belediyeye ait olan Kent-Yol şirketini yarın yapılacak personel alımı ihalesine sokmama kararı almasından ötürü, işsizlik tehlikesiyle karşı karşıya kalan işçiler iş bıraktı. Sabah saat 7’den itibaren iş bırakan işçilere önce belediye ait güvenliklerin müdahalesi olurken, ilerleyen saatlerde olay çıkmaması adına belediyenin önüne çevik kuvvet ve TOMA getirildiği öğrenildi. İlçede çöp toplamama kararı da alan işçiler saatlerce slogan attılar. İşte habere ait son gelişmeler…

10 yıldır Şişli Belediyesi bünyesinde sendikalı olarak çalışan işçiler, belediyede para olmadığı gerekçesiyle işlerinin ellerinden alınarak taşerona devredilmek istendiğini belirtti. Bütün haklarının ellerinden alındığını iddia eden bini aşkın işçi iş bırakma kararı aldı. “Kentyol işçisi satılık değildi, Direne direne kazanacağız, İş, ekmek, adalet, İşçiyiz adalet istiyoruz” şeklinde slogan atan işçiler mücadelelerinde ne kadar kararlı olduklarını vurguladılar. İşçilerin dışarda bekleyişleri sürerken, diğer taraftan da Genel-İş Sendikası yöneticilerinin belediye başkanlığında yaptığı toplantıların devam ettiği kaydedildi.

Uzun yıllardır şirkette çalışan işçilerden bazıları; hepsinin sendikalı olmasından dolayı rahatsız olduğu iddia edilen şirketin, işçiler haklarını alamasın diye sendikasız işçileri tercih ettiklerini ifade etti. Belediye müdürleriyle yapılan toplantının ardından yapılan açıklamada; teklifin yenilendiği ve farklı bir teklifin olmadığı belirtilirken, Genel-İş 3 No’lu Şube Başkanı Şenol Erdem geri adım atmayacaklarını dile getirdi. Sorun çözülene kadar iş bırakma eyleminin de devam edeceği vurgulandı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.