SON DAKİKA

Sigara Yasağında Alan Daralıyor

>
Sigara Yasağında Alan Daralıyor
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklamada sigara kullanımına yönelik düzenlemeye artık son şeklini TBMM'de verileceğini söyledi.

SİGARAYI YASAKLADIK KANSERİ AZALTTTIK
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yaptığı açıklamada açık havada sigara kullanımına getirdikleri değişliklerin son şeklini meclisin vereceğini belirtti. Bakan ayrıca yaptığı açıklamada 7 yıl süresince sigara da birçok yeniliklere imza attıklarını ve insanların en çok korktuğu kanserde yüzde 10 arasında bir azalma başarısı yakaladıklarını anlattı. Sigaraya getirdikleri yasakların ardından kanserin oranının düştüğünü belirten bakan, eğer buna yasak getirmeseydik bu rakamlar karşımıza artırış olarak çıkacaktı dedi.

KAPALI DOLAPLARDA SATILACAK
Yakaladıkları başarıdan memnun olan bakan bunun daha da artması için çabalarının devam edeceğini bildirdi. Vitrinlerin içinde satılan sigaraların artık kapalı dolaplarda satılacağını ve açık alanlarda içilen sigaralar içinde alan belirleyeceklerini belirtti. Müezzinoğlu, çay bahçesinde içilen sigara alnının 25 metre kare, içilmeyen alanın ise 75 metre kare gibi bölüneceğini açıkladı. Özellikle çocuk parkları, plajlar, çay bahçeleri gibi alanlarda yapılacağı belirtildi. Özellikle çocuk parklarında ise bu sigara kullanımının tamamen yasaklanacağını açıkladı. Özel alanlarla belirlenecek sigaranın kullanılmasında üniversitelerde ise tamamen yasaklanacağı, kampüslerde sigara satımını ise tamamen kaldırılacağını açıkladı. 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.