SON DAKİKA

Şiddetli kar kabus olacak! Soğuk hava dalgası yeniden geliyor!

>
Şiddetli kar kabus olacak! Soğuk hava dalgası yeniden geliyor!
Son yılların en zorlu kış şartları ile mücadele eden Türkiye için yeni uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışı için açıklamalar yapmak zorunda kaldı.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Türkiye sıcak havaların tadını çıkarırken, etkili olan Sibirya soğukları yeniden yurda giriş yaptı. Özellikle yurdun doğu illerinde etkili olan kar yağışları ile birlikte bir çok kişi büyük sıkıntılar yaşamaya da devam ediyor. Uzun zamandır devam eden bahar havalarının ardından yeniden kışın geleceğini kaydeden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Mart ayının çok sert geçeceğini kaydediyor.

Uzun zamandır devam eden kar yağışlarının ardından bahar havalarının gelmesi herkesi memnun etmişti. Bu durumun ardından rahat bir nefes alan bir çok ilde kar yağışları da etkisini yitirmişti. Yeniden ulaşım sağlanan köyler, çok daha rahat etmiş ve ulaşımda aksamalar tamamen ortadan kaldırılmıştı. Fakat dünden beri etkili olan kar yağışları ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarda bulundu.

Tüm illerin 15 günlük hava durumunu görmek için tıklayın!

Mart ayının geneli hakkında uzun zamandır uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışlarının etkili olacağını bildiriyordu. Yapılan yeni ölçümlerle birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Mart ayı boyunca özellikle de doğu illerinin dikkatli olması gerektiği hakkında uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamalara göre doğu illerinde etkili olan kar yağışları yine bir çok köy yolu ulaşıma kapanacak. Bu sebepten dolayı büyük sıkıntı yaşanacağını ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, özellikle de sürücülerin tüm önlemleri almaları gerektiğini bildirdi.

Kar yağışı için İstanbul'a flaş uyarı! Bu tarihlere dikkat

 

ALES başvuruları başladı mı? ALES 2016 başvuru ücretleri ne kadar?

 

Evlenmek isteyenlere devletten 40 bin lira destek!

Ankara ya kar yağacak mı? Ankara son hava durumu 2016
İstanbul a kar ne zaman yağacak? İstanbul a bu tarihte kar geliyor!
İstanbul a kar ve soğuk hava dalgası geliyor!
Yarın İstanbul da şiddetli kar var. Yarın tüm Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının ...
Meteoroloji yetkililerinin Çarşamba günü ülkenin bir çok bölgesinde şiddetli kar yağışı uyarısı yapmasının ardından Türkiye nin en önemli geçiş ...
Anasayfa Haberleri 16/01/2016 00:38:08. Meteoroloji den yeniden kar ...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.