SON DAKİKA

Seçim Yasakları Kaldırıldı! 1 Kasım 2015 Seçimlerinde Son Durum Ne?

>
Seçim Yasakları Kaldırıldı! 1 Kasım 2015 Seçimlerinde Son Durum Ne?
Bu yıl 7 Haziran genel seçimlerinin ardından çıkan koalisyon kararı nedeniyle 1 Kasım'da erken seçimlerin yapılmasına karar verilmişti. Bu durumla birlikte Türkiye'de bugün gerçekleştirilen seçimlerde son durum nedir?

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


7 Haziran genel seçimleriyle birlikte Türkiye'de koalisyon kararı alınmıştı. Bu karar ise siyasi partileri ne yazık ki bir araya getiremedi. Yaşananların ardından ise 1 Kasım'da yeniden seçim yapılmasına karar verildi.

Yaşanan olaylarla birlikte bugün Türkiye yeniden sandığa gitti. Kalkan seçim yasakları ile birlikte ilk detaylar da gelmeye başladı. Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı'ndan alınan verilerin farklı olması ise akılları karıştırdı. Türkiye'de Anadolu Ajansı'na göre toplamda 54,6 oranında sandık açıldı. Cihan Haber Ajansı'na göre ise toplamda 32,4 oranında sandık açıldı. Açılan sandıklarda ise ortak görüş Ak Parti'nin önde olduğu.

Yapılan son oylamalara göre Ak Parti önde gidiyor. Yapılan oy sayımlarına göre toplamda 328 milletvekili çıkaran Ak Partiyi'yi 122 oy ile CHP takip ediyor. MHP ise bu seçimlerde deyim yerindeyse yere çakıldı. Toplamda şu an 44 milletvekili çıkaran MHP'nin oyları yarı yarıya düştü.

HDP'nin oyları da şu an düşmüş gözüküyor. HDP Türkiye genelinde şu an 56 milletvekili çıkardı. Sonuçları paylaşmaya devam edeceğiz, takipte kalın.

Bilecik seçim sonuçları canlı 1 Kasım 2015 Genel Seçimler son dakika, son durum
İzmir Seçim sonuçları Canlı 1 Kasım 2015 İzmir Genel Seçimleri son dakika, son durum
Karamanlı, Tefenni, Yeşilova seçim sonuçları 1 Kasım 2015 seçimleri
Erenler, Ferizli, Geyve seçim sonuçları 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri
Resmi Gazete nin mükerrer sayısında yayımlanan listeye göre 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri ne katılacak olan partiler şöyle:
1 Kasım Seçimleri İçin Kim Hangi Parti den Milletvekili Adayı Oldu? 1 Kasım Genel
Görele, Keşap, Piraziz seçim sonuçları 1 Kasım 2015 Genel seçimleri
1 Kasım seçim yasakları başladı!
Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta açıklanacak? 1 Kasım yayın yasağı ne zaman
Atakum, Alaçam, Asarcık seçim sonuçları 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri
1 Kasım gününde oy pusulasında dikkat edilmesi gerekenler

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.