SON DAKİKA

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım Kılavuzu Yayınlandı!

>
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım Kılavuzu Yayınlandı!
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ( ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı ile Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin kadro ve nitelik kodlarının yer aldığı kılavuz nihayet yayınlandı. 9 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek tercih işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler, yatırılması gereken ücret ve diğer merak edilenler...

Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun sözleşmeli personel alımlarına ilişkin yerleştirme işlemleri için tercihler alınmaya başlıyor. Buna göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesi gereğince istihdam edilmek üzere adayların tercihleri 2-9 Mart 2017 tarihleri arasında alınıyor olacak. İnternet üzerinden yapılacak olan tercih işlemlerinde, tercihleri gönderme süresi 9 Mart 2017 saat 23.59’da son buluyor olacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ( ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı ile Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili yayınladığı kılavuzda yer alan kurallar dahilinde adaylar işlemlerini ÖSYM’nin internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak halledebilecekler. İlk defa tercih yapacaklar ücret alınmazken, ikinci defa ve üzerinde tercih iletecek olanlardan 15 lira ücret tahsil edilecektir. Ücretlerini yatırmayanların tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır. Ücretler Akbank, Kuveyt Türk Katılı Bankası, Halkbank ve Türk Ekonomi Bankası’nın şube ve atm’leri aracılığıyla yatırılacağı gibi ÖSYM’nin sitesi üzerinden kredi kartı ile de ödenebilecek.

Adaylara yapılan uyarıların başında, her adayın mezun olduğu bölüme göre tercih yapması gerektiği hatırlatıldı. Farklı bölüm ya da mezuniyete göre tercihlerini iletenlerin başvurularının geçerli sayılmayacağı bilgisi paylaşıldı. Diğer yandan nitelik kodlarıyla ilgili de uyarılarda bulunan kurum, nitelik koduna uygun olmayan adayın da başvurusunun geçersiz olacağını belirtti. Sınava girdiği mezuniyetin üstünde bir mezuniyeti olan ve bunu bildirmeyenlerin tercih yapmaları da engelleniyor olacak. Yani sınava önlisans düzeyinde giren ancak lisans mezuniyeti var olup bildirmeyenin tercih yapması engellenmiş olacak.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.