SON DAKİKA

Saatlerin Geri Alınma Tarihi Seçim Dolayısı ile Değişti!

>
Saatlerin Geri Alınma Tarihi Seçim Dolayısı ile Değişti!
1 Kasım Erken Seçimler nedeni ile saatlerin geri alınma günü değişti. Saatler ne zaman geri alınacak?

Ülkemizde her yıl yaz saati ve kış saati olmak üzere iki farklı saat dilimi kullanılıyor. Saatlerin ileri ve geri alınması şeklinde gerçekleşen bu uygulamada bu yıl değişikliğe gidilecek.


Saatlerin geri alınması ile ilgili açıklama yapan Numan Kurtuluş, bu yıl seçimlerden dolayı saatlerin geri alınmasının bir hafta ertelendiğini açıkladı. Kurtuluş’un açıklamasına göre karar Hükümet tarafından verildi. Hükumet seçim güvenliği sağlamak adına bu yıl saatlerin geri alınmasını erteledi. 


Yaz saati uygulamasına veda yaklaşıyor. Normalde 25 Ekim’de saatlerin geri alınması planlanıyordu ancak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtuluş bu tarihin seçimler nedeni ile 1 hafta ileri atılacağını belirtti. 


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından duyurulan, saatlerin geri alınma tarihi olan 25 Ekim bu yıl saatlerin geri alınma tarihi olmayacak. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bir yıl geçerli olacak kararın seçimler dolayısı ile bir hafta ertelenip 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşeceğini bildirdi. 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.