SON DAKİKA

Rusya Türkiye'ye dava açacak!

>
Rusya Türkiye'ye dava açacak!
Sınırlarımızı tehdit eden ve ardından da büyük bir krizin açığa çıkmasına neden olan Rusya, harekete geçerek Türkiye'ye dava açacağını bildirdi.

Suriye'de devam eden savaşta yer alan Rusya, kendisine pay çıkarabilmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Uzun zamandır Rusya'nın Suriye üzerinde gerçekleştirdiği planlarla birlikte, Türkiye'de tehdit altında kalmıştı. Bu tehdit ile birlikte çok sayıda kişi de Rusya'ya tepki göstermişti.

Yaşanan olayların her geçen gün farklı bir boyut alması ve ardından da 24 Kasım 2015 tarihinde Rus uçağının Türkiye sınırlarını geçerek, bir çok uyarılmasına rağmen sınır ihali yapması, Türkiye'nin de uçağı vurmasına neden olmuştu. Türkiye'nin sınır güvenliklerini tehdit ederek, büyük bir sıkıntı yaşanmasına neden olan Rusya'nın uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke arasındaki gerilimin boyutu da artmıştı. Meydana gelen bu olayların ardından ise Rusya harekete geçmişti. Türkiye ile tüm bağlantısını kesen Rusya'nın bu durumunun ardından ise yeniden hamle yapması herkesi şaşırttı.

ALPASLAN ÇELİK'E DAVA AÇILACAK

Rusya'nın uçağının düşürülmesinin ardından pilotun paraşüt ile atmalaması ve ardından da yerden ateş edilerek öldürülmesi dikkatlerden kaçmamıştı. Bu konuda mücahit olarak Türkmen Dağı'na giden Alparslan Çelik sorumlu tutulmuştu. Alparslan Çelik'in daha sonra İzmir'de tutuklanması ve ardından da hakkında takipsizlik kararının verilmesi, herkesi de şaşırtmıştı.

Alpaslan Çelik'i şimdilerde hedef haline getiren Rusya, yeniden dava açmaya hazırlanıyor. Alpaslan Çelik'e açılacak olan davanın ardından ne karar verileceği ise henüz bilinmiyor.

Survivor Atakan düşüş anı izle-NBA ödülü Survivor

 

MHP'de sürpriz aday! Genel Başkan adayları çoğalıyor!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.