SON DAKİKA

Ruj kansere karşı hayat kurtarıyor!

>
Ruj kansere karşı hayat kurtarıyor!
Son yıllarda yapılan yeni araştırmalara göre düzenli ruj kullanımı, alt dudak kanserlerine karşı büyük bir önlem oluşturuyor.

Bir çok kadının vazgeçilmezleri arasında yer alan ruj, büyük bir katkı sağlamaya devam ediyor. Uzun zamandır kullanılan ve çeşitli renklerle dudaklara sürülen rujun aslında büyük bir faydası bulunuyor. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre ruj kullanımının giderek artmasıi büyük bir çözümü de beraberinde getiriyor.

Ozon tabakasının delinmesinin ardından güneş ışınlarının daha zararlı bir hale gelmesi ve bu sebepten dolayı da cildin ağır güneş ışınlarına maruz kalması, herkesi derinden etkiliyor. Cilt kanserlerinin her geçen gün arttığı ve özellikle de günümüzde daha büyük sorunlara yol açarak, kanseri yayması nedeniyle koruyucu maddelerin kullanılması esas alınıyor. Özellikle ruj kullanan bayanların bu bölgede bir tampon oluşturmaları ve güneş ışığına maruz kalmamaları, alt dudak kanserini de engelliyor.

RUJ İLE HAYAT KURTARIN

Kanserin her geçen gün arttığını ifade eden uzmanlar, bu konuda ruj kullanan kadınların aslında bilinçli olmadan kendi sağlıkları için doğru adımlar attığı ifade edildi. Bu adımlarla birlikte rahat nefes alan bir çok kadının kanser açısından tamamen korunduğu ve kansere açık bir bölge olan alt dudağın da bu sayede kanserin etkisinden kurtulduğu ifade edildi.

Çok fazla olmamakla birlikte yine de katkı sağlayan rujun, bayanlar tarafından tercih edilmesinin sağlık sorunlarını da geride bırakmasının güzel bir hamle olduğu kaydedildi.

Atilla Özdemiroğlu hayata veda etti!

 

Erciş'te bomba yüklü kamyonet son anda fark edildi!

 

Hamilelerde D vitamini eksikliği risk oluşturuyor!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.