SON DAKİKA

Roketli saldırılara maruz kalan Kilis'e büyük destek!

>
Roketli saldırılara maruz kalan Kilis'e büyük destek!
Uzun zamandır roketlerin gölgesi altında bir yaşam sürmeye çalışan Kilis için dün akşam saatlerinde bir çok Kilisli sokaklara döküldü.

Uzun zamandır büyük sorunlar yaşayan Kilis halkı evlerinin, bahçelerinin, yollarının ve caddelerinin bir hedef haline gelmesinden şikayetçi. Aylardır kente düşen roketler, halkta büyük bir korku ve panik yaratmaya devam ediyor. Bu durum nedeniyle de bir an önce önlem alınmasını isteyen çok sayıda Kilisli yönetime karşı sesini duyurabilmek için dün akşam saatlerinde sokağa döküldü.

İlk olarak Kilis için açıklamada bulunan ve ardından gazetelere ilan veren bir çok Kilisli, artık bu olanlara sessiz kalınmaması gerektiğini ve bir an önce vurulan Kilis için herkesin destek vermesi gerektiği ifade edildi. Kilis halkı tarafından yapılan bu durumun ardından ise Gaziantep'te bulunan bir çok Kilisli kentlerine destek vermek için sokaklara döküldü.

UZUN UZUN KONVOYLAR OLUŞTURULDU

Kilis'te meydana gelen saldırılara sessiz kalmamak için harekete geçen bir çok kişi soluğu Kilis'te aldı. Gaziantep'te bulunan ve aslen Kilisli olan bir çok kişi, araçlarına ya da motorsikletlerine binerek uzun bir konvoy oluşturdu. Kilis sokaklarında konvoylarla gezen ve korna çalarak destek veren bir çok vatandaş, Kilis halkının yanında olduğunu belirtti. Konvoya katılan Kilis halkı herkese teşekkür ederken, konvoya katılamayanlar da pencerelerinden destek verdi.

Uzun süre devam eden konvoyun ardından Türkiye'de bir çok kişiden destek istendi. Kilis'te yaşananlara dur demek için yetkililerin kararlarını beklediklerini ifade eden Kilisliler, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Van'da polis aracına roketli hain saldırı!

 

Karakolda elektrik akımına kapılan asker şehit düştü!

 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.