SON DAKİKA

Rıza Sarraf İlk Duruşmasına Çıktı

>
Rıza Sarraf İlk Duruşmasına Çıktı
Bugün New York'ta hâkim karşısına çıkan Rıza Sarraf hakkında yapılan suçlamaları ret etti.

Ünlü sanatçı Ebru Gündeşin eşi Rıza Sarrab gittikleri ABD’de gözaltına alınmıştı. Bir süredir burada tutuklu bulunan Zarrab bugün ise hâkim karşısına çıkarıldı. Sarrab kendisi hakkında yapılan suçlamaları kabul etmezken İran hükümeti ve şirketleri ile yüz milyonlarca dolarlık finansal işlemleri gerçekleştirdiği suçlamalarını kabul etmedi.

75 YIL HAPİS İSTEMİ İLE YARGILANIYOR


Miami’de tutuklanarak gözaltına alınan Zarraf bugün New York'ta hâkim karşısına çıkarılan sarrafın 75 yıl hapis istemi ile yargılanıyor. İlk duruşması tamamlanan Zarraf’ın 16 Haziranda da ikinci duruşması yapılmasına karar verildi. Zarraf’fın yargılanmasında ABD hükûmetinin en büyük kanıtı ise ellerinde iş adamına ait bir mektubun olduğu söylendi. ABD hükümetinin elindeki iş adamına ait imzalı mektupta ise "ABD yaptırımlarına karşı gelelim, İran'ı dünya gücü yapalım" yazılı olduğu belirtiliyor. Zarrab ise hâkim karşısında verdiği ifadede bu suçlamaları ret etti.

Rıza Sarraf İlk Duruşmasına Çıktı

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI


Duruşması yapılacak olan salona ünlü iş adamı mavi bir üniforma içinde ayakları zincirli olarak getirildi. İlk duruşması ise yaklaşık 15 dakika sürdükten sonra ikinci duruşması için 16 Haziran için karar verildi. Duruşma sonra konu hakkında Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman'ınTwitter'dan açıklama yaptı. Yaptığı açıklamalarda ise avukat ünlü iş adamının serbest kalması için kefaret önereceklerini ve bunun ise kabul edileceğinden emin ve ümitli olduklarını dile getirdi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.