SON DAKİKA

Reina Saldırısında 14 Şüpheli Kişiye Tutuklama Talebi!

>
Reina Saldırısında 14 Şüpheli Kişiye Tutuklama Talebi!
Ortaköy'de Reina Gece Kulübüne ilişkin yapılmış olan saldırıyla alakalı olarak gözaltına alınan 14 şüpheli kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Reina saldırısına yönelik devam etmekte olan soruşturma çerçevesinde emniyet üzerinde işlerinin bitmesinin sonrasında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen 14 şüpheli şahıs, "Silahı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçundan ve bununla birlikte "Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etmek", "Nitelikli Şekilde Kasten Öldürme Suçuna Yardım" suçlarından tutuklanmaları istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

2017 yılına girerken ilk saatlerde İstanbul'a bağlı Ortaköy bölgesinde yer almakta olan ünlü gece kulüplerinden Reina, silahlı saldırıya uğradı. Mekanda eğlenmekte olan 39 kişi hayatını kaybederken 71 kişide yaralanmıştı. Saldırı Irak Şam İslam Devleti üzerine aldı. Reina Saldıranı yakalandı.

Saldırı Nasıl Gerçekleştirildi?

1 Ocak 2017, Saat 01:15 civarında, Reina gece kulübüne giriş yapan bir silahlı saldırgan, ilk olarak kapıda bekleyen polis memurunu, yine kapıda beklemekte olan güvenliği ve bir sivil kişiyi öldürüyor. Hemen sonrasından hızlı bir şekilde Reina'nın içerisine girip, ateş açmaya başlıyor. Mekanda yaklaşık olarak o sırada 500-600 kişi bulunmaktaydı.

Gördü tanıkları, saldırganın yanında kimse olmadığını, sırtında çantasıyla girip ateş açtığını iletiyorlar.

Başbakan Binali Yıldırım saldırganın silahını olay yerinde bırakara, o kargaşadan yara alıp kaçtığını belirtti.

Gece kulübünde yalnızca Türk vatandaşları bulunmuyordu. Birçok ülkenin vatandaşı orada yer alıyordu ve hayatını kaybeden kişilerden yalnızca 11 tanesi Türk vatandaşı. Geri kalan kişiler ise, 13 ülkeden ayrı ayrı vatandaşlar...

Reina Saldırısında Hayatını Kaybedenlerin Milliyetleri

Türkiye   11
Suudi Arabistan 7
Lübnan  3
Ürdün  2
Fas  2
Hindistan  2
Irak  2
Tunus  2
Kuveyt  1
Rusya  1
Belçika  1
İsrail  1
Suriye  1
Kanada  1

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.