SON DAKİKA

RTÜK'ten İsmail Küçükkaya Haberine Ceza Geldi

>
RTÜK'ten İsmail Küçükkaya Haberine Ceza Geldi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan bazı TV programlarına ceza yağmuru devam ediyor. İlk olarak FOX TV’nin nasibini aldığı RTÜK cezalarından başka hangi programlar nasibini aldı? Kanallara uygulanan yaptırımlar neler oldu? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile ilgili ortaya atılan haberin detayı ve diğer gelişmeler….

FOX TV gündüz kuşağında yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" isimli haber programına RTÜK’ten ceza gecikmedi. Programın haber spikeri Küçükkaya'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve eşi hakkındaki iddiaları nedeniyle kanala tavandan idari para cezası uygulandığı bildirildi. İşte haberin ayrıntıları…

Edinilen bilgilere göre, RTÜK'ün bugün gerçekleştirdiği "Üst Kurul toplantısı"nda, "güncel programlarda soruşturulması mümkün olan hususlar araştırılmaksızın, insan onurunu zedeleyici ve aileyi sarsıcı programlara ağır yaptırımlar uygulanması" yönünde karar alındı. Toplantıda, FOX TV'de yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" isimli haber programının sunucusunun "bilgi ve belgeye dayanmadan ve araştırma yapmaksızın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile ilgili iftira içeren haber ve yorumlara yer verdiği" yönünde değerlendirme de bulunuldu.

Kurumun Üst Kurulunca, söz konusu olan programa, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8. Maddesindeki içeriğe göre soruşturulup doğruluğundan emin olmadan ve haberinin kaynağı belirtilmeden şeklindeki hükmüne göre kanala tavandan müeyyide uygulanmasına karar verildi. Öte yandan Show TV'de yayınlanan "Seda ve Uğur'la Artık Susma" isimli programa katılan kişilerinde ilk olarak isim vermeden daha sonra ise oyuncu Hale Soygazi'nin adını vererek, "özel hayatın gizliliği ilkesi"nin ihlal ettikleri gereğince kanala en üst sınırdan ceza verilmesi uygun görüldü.

Haberin Etiketleri :
Evlilik Programlarının Kaldırılmasıyla İlgili Son Dakika Açıklaması! Gün İçinden

Evlilik Programlarının Kaldırılmasıyla İlgili Son Dakika Açıklaması!

Tartışmaların odağında olan evlilik programlarıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar var. Türk aile yapısına uygun olmadığı yönünde sürekli şikayet alan evlilik programları kaldırılıyor mu? Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından da konuyla ilgili çalışmaların ve değerlendirmelerin devam ettiği evlilik programlarıyla ilgili son karar ne oldu? İşte yanıtları..

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.