SON DAKİKA

Putin'den büyük Türkiye itirafı!

>
Putin'den büyük Türkiye itirafı!
Geçtiğimiz yıl düşürülen Rus savaş uçağının ardından Rusya - Türkiye ilişkileri bozulmuştu. Bu durumun ardından iki ülke arasındaki ilişkileri düzeltmek için Rusya Devlet Başkanı Putin, çarpıcı bir adım attı.

Suriye'da yaşanan iç savaşa karşı, Esad yönetiminin yanında yer alan Rusya, geçtiğimiz yıl yaz aylarından itibaren, askerlerini çeşitli bölgelere konumlandırmıştı. IŞİD'in her geçen gün büyüyerek Suriye'yi tehdit etmesi Rusya'nın da bölgede etkin bir rol oynamasına neden olmuştu. Esad yönetimini ayakta tutabilmek için bölgeye gelen Rusya, bu anlamda Türkiye ile de büyük bir kriz yaşamıştı.

Türkiye'nin hiç bir şekilde tolerans göstermeyeceği sınır ihlali konusunda yaptırımlar üretmeye çalışan Rusya, son olarak 24 Kasım'da hava sahamızı ihlal etmişti. Bu durumun ardından Rus savaş uçağının defalarda uyarılmasına rağmen, sınırlarımızı taciz etmesi nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı, uçağın vurulmasını emretmişti. Bu durumun ardından düşen Rus uçağı ile birlikte Türkiye ve Rusya arasında da büyük kriz yaşandı. İki ülke ilişkilerinin bozulması genel olarak ekonomiyi de etkiledi.

PUTİN'DEN ÇOK ÇARPICI AÇIKLAMA

Meydana gelen kriz ile birlikte, iki ülke arasında sorunlar devam ederken, geçtiğimiz günlerde Atina'ya seyahat eden Rusya Devlet Başkanı Putin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye ile ilişkilerin bozulmasından memnun olmadığını ifade eden Putin, bir an önce iki devlet arasında yeniden sağlam temellerin atılması gerektiğini kaydetti.

Putin Türkiye ile özellikle ekonomik anlamda iyi ilişkileri olduğunun altını çizerken, düşürülen uçağın ardından ilişkilerin normale dönmesi ve ekonomik anlamda iki ülkenin de en üst düzeylere ulaşması gerektiğini belirtti. Düşürülen savaş uçağı için Türkiye'nin özür dilemesi gerektiğini bildiren Putin, bu konuda ilk adımın yine Türkiye tarafından atılması gerektiğini ifade etti.

Metro Turizm'in sapık muavini tutuklandı!

 

Survivor Atakan oyunlarda neden yarışmıyor? Survivor 2016 Atakan'ın son durumu ne?

 

Zonguldak'ta göçük faciası: 2 yaralı!

 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.