SON DAKİKA

Polis Memurunun Katili Yakalandı - Tıp Öğrencisi ve DAEŞ Üyesi

>
Polis Memurunun Katili Yakalandı - Tıp Öğrencisi ve DAEŞ Üyesi
Diyarbakır'da 8 ay önce çıkan saldırıda hayatını kaybeden polis memuru Ali Kızıloğlu'nun katili hem tıp öğrencisi, hem de daeş üyesi olduğu ortaya çıktı.

DİYARBAKIR (AA) - Kayapınar ilçesinde yaklaşık 8 ay önce evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Ali Kızıloğlu'nun(26) katil zanlısı olduğu belirlenen ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Yusuf Eren'in(24) Kobani'de terör örgütü DAEŞ ile çıkan çatışmada öldüğü bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli polis Kızıloğlu'nun, Peyas Mahallesi'ndeki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonrasında yapılan incelemede olay bölgesinde bir silah ve çanta bulundu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Polis Kriminal Laboratuvarı'nda yapılan inceleme sonucunda silahtaki parmak izi ile bulunan çantada yer alan giysilerdeki DNA ve doku örneklerinin saldırıdan sonra Kobani'ye kaçan Eren'e ait olduğu tespit edildi.

Kobani'de terör örgütü DAEŞ ile çıkan çatışma sonucunda öldürülen Eren'in cenazesi Şanlıurfa'da yapılan otopsi işleminin ardından Diyarbakır'a getirildi.

Eren, yarın Yeniköy mezarlığında defin edilecek.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 25 Ağustos 2014'te Fenerbahçe-Galatasaray maçını izledikten sonra evinin önünde yapılan saldırı sonucunda şehit olan polis memuru Osman Bal'ın (42) öldürüldüğü olayda da yer aldığı gerekçesiyle Eren hakkında yakalama kararı çıkartıldığı öğrenildi.

Haberin Etiketleri : ali kızıloğlunun katili kim ,
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.