SON DAKİKA

PKK Suikastçısı İstanbul'da Yakalandı!

>
PKK Suikastçısı İstanbul'da Yakalandı!
Eylem hazırlığında olduğu belirtilmiş olan PKK Suikastçısı, eylem hazırlığı yaparken İstanbul'da yakalandı!

İstanbul'da terör örgütü PKK'ya ilişkin olarak düzenlenmiş olan operasyon neticesinde 1 şüpheli gözaltına alınmış durumda. Suikast eğitimi almış olduğu bilgisine ulaşın gözaltına alınan şüphelinin eylem hazırlığı yaparken bulunulduğu iddia ediliyor.

Alınmış olan bilgiler kapsamında, İstanbul Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü PKK üyesi bir kadının İstanbul'da yaşadığı tespitinin sonrasında takip etmeye başladı. Yapılmış olan takiplerin hemen sonrasında 26 Ocak 2017 tarihli Kadıköy'de belirlenmiş olan adrese yapılmış olan operasyon neticesinde, 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Hatice S.'nin (32) suikast eğitimi aldığı iddia ediliyor.

SUİKAST EĞİTİMİ ALMIŞ

Geçirilmiş olduğu sağlık kontrolünün hemen sonrasında emniyet birimlerinde sorguya çekilen şüpheli'nin 2015 ve 2016 yılları içerisinde terör örgütü PKK'nın kırsal yapılanmasına katılım gerçekleştirerek sabotaj ve suikast eğitimi aldığı ortaya çıkmış durumda. Bir süre İstanbul'a gelmekte olduğu Hatice S.'nin yeni bir eylem için çalışmalar yapmakta olduğu iddia edildi.

Emniyette olan işlemlerinin sonrasından adliyeye sevki yapılan şüpheli Hatice S., çıkartıldığı mahkeme tarafından direkt olarak tutuklama kararı çıkartılarak cezaevine gönderildi. 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.