SON DAKİKA

Özel Okul Teşvik Başvurusu Nasıl Yapılır? Özel Okul Teşvik Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler

>
Özel Okul Teşvik Başvurusu Nasıl Yapılır? Özel Okul Teşvik Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler
Özel okullara olan teşvikin artması ve özel okullardan mezun olan öğrencilerin sayılarının daha da artması için verilen teşvik kredisine başvurular nasıl yapılır?. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Geçtiğimiz yıllarda alınan yeni bir kararla birlikte öğrencilerin özel okullara yönelmesi için teşvik kredisinin verileceği açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamalarına göre özel okullar için teşvik kredisi almak isteyenlerin başvuruda bulunmaları yeterli olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamalarına göre bu yıl toplamda 230 bin öğrenciye teşvik kredisi verilecek. Bu kredilerle birlikte 20 bin okul öncesi, 50 bin ilkokul, 50 bin ortaokul, 11 binde lise ve temel lise öğrencilere teşvik kredisi verilecek. Her bir öğrenciye kademeli olarak teşvik kredisi verilecek. Bunun yanı sıra öğrencinin başarısı da bu durum için önemli bir neden sayılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre bu yıl 320 bin öğrenci teşvik kredisinden yararlanırken, gelecek yıl 350 bin öğrenci teşvik kredisinden yararlanacak. Her yıl bu durum kademeli olarak artacak. Özel okulların daha çok öğrenci almasına olanak sağlayan bu durumla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi öğrencilerine 2 bin 680 lira, ilkokul öğrencilerine 3 bin 220 lira, ortaokul öğrencilerine 3 bin 750 lira, lise öğrencilerine 3 bin 750 lira, temel lise öğrencilerine 3 bin 220 lira teşvik bursu verecek.

Başvuru sonuçları 11 Eylül'de açıklanacak. Başvurular ise 4 ile 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kayıtlar ise 22 Eylül'de alınmaya başlayacak.

Ek yerleştirme sonuçları 22 Eylül de ilan edilecek ve bulnarında kayıtları 22-30 Eylül 2015 haftasında yapılacak. ÖZEL OKUL TEŞVİK ...
Devlet Teşvik Primi başvuruları Ne Zaman? Okul Destek Teşvik Primi İçin Gerekenler
Ek yerleştirme sonuçları 22 Eylül de ilan edilecek ve bulnarında kayıtları 22-30 Eylül 2015 haftasında yapılacak. ÖZEL OKUL TEŞVİK ...
Özel okul teşvik kılavuzu yayınlandı!
Teşvik alan öğrenci sayısı 20 bin azaldı
2015 yılı özel okul teşvik başvuru dönemi sürüyor. Geçtiğimiz yıl başlayan bu teşvik programı ile bazı özel okullar için velilere kredi fırsatı sunuluyor.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.