SON DAKİKA

Operasyonlarda büyük başarı! Tam 324 PKK'lı terörist öldürüldü!

>
Operasyonlarda büyük başarı! Tam 324 PKK'lı terörist öldürüldü!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 14 Mart'tan bugüne kadar devam eden operasyonlarda 324 PKK'lının öldürüldüğü tespit edildi.

Yüksekova, İdil, Sur, Cizre gibi ilçelerin ardından terör yapılanması tespit edilen Nusaybin'de JÖH ve PÖH ekipleri harekete geçmişti. Polis ve jandarma ekiplerine ait özel birlikler hemen Mardin'in Nusaybin ilçesine gönderilmişti. Bu süre içerisinde ise operasyonların başlayacağını ifade eden yetkililer, sokağa çıkma yasağının ilan edileceğini kaydetmişti.

Sokağa çıkma yasağından önce Nusaybin'i terk eden binlerce kişi Mardin'de çeşitli bölgelere yerleştirildi. Bu durum nedeniyle de büyük kaygılar yaşayan çoğu kişi evlerine dönmek için uzun bir süredir bekliyor. 14 Mart'tan bu yana devam eden çatışmalarda Nusaybin'den çoğu kez acı haberler geldi. Bir çok şehidimizin can verdiği Nusaybin'de bugüne kadar 324 teröristte öldürüldü.

ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Operasyonlar tam bir şehir savaşı halinde gerçekleşiyor. Jandarma ve polise özel çeşitli taktikler uygulayan PKK'lı teröristler, evlerin altına kazdıkları tünellerle iletişim sağlayabiliyor. Aynı zamanda bu tünelleri kullanan teröristler, buralardan geçiş yaparak, çeşitli tuzaklar hazırlayabiliyor. 

Apartman ve evlerin içerisine yerleştirilen bombalarla birlikte askerlere ve polislere yönelik saldırı düzenleyen PKK'lılar, bu durumla birlikte, ağır yenilgiler almaya devam ediyor. Sokakları tek tek tarayan ve her ihtimali de göz önünde bulunduran Mehmetçik, büyük bir titizlikle çalışmaları yürütüyor. Tüm terör organlarını tek tek deviren Mehmetçik, bölge halkı rahat bir nefes alana kadar, aynı zamanda terör örgütü bölgeyi terk edene kadar savaşmaya ve operasyonlarını sürdürmeye devam edecek.

Başbakan Davutoğlu'ndan Pelikan Dosyası'na ağır sözler!

 

Beşiktaş'ın hedefi Erkan Zengin oldu!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.