SON DAKİKA

Okullar ne zaman kapanacak? 2016 yaz tatili ne zaman başlayacak?

>
Okullar ne zaman kapanacak? 2016 yaz tatili ne zaman başlayacak?
Bir çok öğrencinin büyük merakla beklediği yaz tatili ne zaman başlayacak?. Okullar ne zaman tatil olacak?. İşte detaylar...

Bu yıl içerisinde öğrenciler bir çok kez tatil yaptı. Yaz tatilinden sonra Kurban Bayramı'nın tatil ile birleştirilmesi, öğrencilere de rahat nefes aldırdı. Öğrenciler bu sayede bir çok kez tatil yaparken, kış tatilinin de uzun bir süre devam etmesi hem öğrencilerin hem de velilerin yüzünü güldürdü. Kısa süre içinde etkili olan kar yağışları nedeniyle mega kentlerde de okulların tatil olması, öğrencilerin kar yağışının tadını çıkarmasını sağladı.

Kısa süre içinde etkili olan bu durumun ardından açılan okullarla birlikte maraton da başlamış oldu. Bu maraton ile birlikte bir çok öğrencinin üniversite sınavlarına olan hazırlığı devam ederken, bir çok öğrencinin de lise sınavlarına olan hazırlığı başladı. Uzun zamandır bir çok öğrenci tarafından merak edilen TEOG sınavları ile birlikte ilkokul ve ortaokulların tatil olacak olması herkese de rahat nefes aldırıyor. Bu hafta çarşamba ve perşembe gününde yapılacak olan TEOG sınavının ardından cuma günü öğrenciler yeniden okula dönecek.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Bu yıl genel olarak Kurban Bayramı ile birlikte geç açılan okulların bu durumun ardından geç kapanmasına karar verilmişti. Bu karar ile birlikte okulların 17 Haziran'da kapanmasına karar kılındı. 17 Haziran ile birlikte kapanacak okulların aynı zamanda Ramazan ayında kapanacak olması, bir çok veliyi de oldukça zorlayacak. 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.