SON DAKİKA

Öğrencilere Müjde! Otobüsler O Tarihte Ücretsiz!

>
Öğrencilere Müjde! Otobüsler O Tarihte Ücretsiz!
15 Mart’ta yapılacak olan YGS ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak olan LYS’ye girecek olan öğrencilere İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşımayı ücretsiz yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerindeki Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına karar verdi. 

Bu karar İstanbullular sevindirse de diğer şehirdekilerde aynı kararın kendilerine de uygulanmasını istiyor.

AK Parti Grup Başkanı Abubekir Taşyürek ile CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, YGS ve LYS'ye girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına ilişkin bir önerge sunmuştu.

Teklif karar olarak görüşülen yazılı önerge, oy birliğiyle kabul edilerek öğrencilerin mağdur edilmemesi yönünde bir adım atıldı.

Alınan karara göre, 15 Mart'ta yapılacak YGS ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek LYS'ye girecek öğrenci ve görevliler, saat 11.00'e kadar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacaklar.

Öğrenciler sınav giriş belgelerini, görevliler ise görevli belgelerini göstererek İETT otobüsü, metrobüs, şehir hatları vapurları, tramvay, hafif metro, metro, füniküler, Otobüs AŞ otobüsleri ile özel halk otobüslerini ücretsiz kullanabilecekler.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.