SON DAKİKA

Obama: Lisedeyken Haylaz Öğrenciydim

>
Obama: Lisedeyken Haylaz Öğrenciydim
ABD Başkanı Barack Obama, öğrencilere lisedeyken çok haylaz bir öğrenci olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama, görevinin bitimine az bir zaman kala yaptığı itiraflarına bir yenisini daha ekledi. ABD’de genelinde bulunan üniversitelerin gazetecilik bölümde okuyan öğrencilerin ilk defa beyaz sarayda düzelenen soru cevap etkinliğine Obama’da katıldı.

SORULARI YANITLADI


Günlük basın brifinginin yapıldığı salonda öğrencilerle buluşan Obama bu hareketi işe şaşkınlık yarattı. Geleceğin gazetecileri bu sürprizden yararlanırken Obama’ya sormak istedikleri soruları sorma şansı yakaladılar. Sorulan sorulara tek tek cevap veren ABD başakanı, yöneltilen bir soru üzerine lisedeyken “haylaz” bir öğrenci olduğunu belirtti. Lisede haylaz bir öğrenci olmamın aksine sizler çok başarılı ve yüksek puanlar alan öğrencilersiniz açıklamasında bulundu.

Obama: Lisedeyken Haylaz Öğrenciydim

ÖZGÜR BASINA SAHİBİZ


Açıklamalarında gazetecilerden de bahseden Obama basın sözcüsü Basın Sözcüsü Earnest ve kendisine basının zaman zaman çok in safsız davrandığını belirtti. Bazen basın mensupları ile yaşamış oldukları fikir ayrılıklarından dolayı da çok sert eleştirilere maruz kaldıklarını, yanlış anlaşıldıklarını dile getirdi. Bunun diğer güzel yanının ise ülkelerinde var olan basın özgürlüğüne dayandığını belirten Obama diğer ülkelerden farkımız da bu olsa gerek sözleri ile açıkladı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.