SON DAKİKA

ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması!

>
ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması!
YGS sınavında soruları dışarı sızdıran kişi yakalandı. Yakalanan İ.Y hakkında soruşturma başlatıldı ve sınavı iptal edildi.

2015 YGS sınavındaki sorular sosyal âlemde paylaşılması üzerine ÖSYM hareke geçmişti. Paylaşılan fotoğrafta sınav kitapçığı ya da kitapçığın bir kısmı olabileceği anlaşıldı. Sınav kurallarının çiğnenmesi nedeniyle bunu yapan kişi ÖSYM tarafından aranıyordu.


Soru kitapçığının sayfalarından bazı görüntüleri medyaya sızdırdığı iddiasıyla sınavla ilgili bir çok polemik oluşmuştu. Bunun ÖSYM kurallarına aykırı olduğundan sınav iptal mi edilecek derken, soruyu sızdıran kişiyi tespit etti. Soruları sızdıran aday İ.Y İstanbul’da sınava girmiş.


Paylaşılan soru kitapçığı parçasının üzerindeki sayfa numarasından ve kodunda adaya ait olduğu tespit edildi.11 ve 12. Sayfaları yırtıp alan aday soruları sosyal medyada paylaşmış.


2 Yıl Boyunca Sınavlara Giremeyecek!
6114 sayılı yasaya göre adayın sınavı iptal edilecektir ve iki yıl boyunca her hangi bir ÖSYM sınavına girmesi yasaklanmıştır. Adayın yaptığı suç olduğunda adına adli işlemler başlatıldı. ÖSYM, sınav hakkında kriz çıkarmaya çalışanları kınadı ve bütün uyarılara rağmen sınava dair yapılan yalan yanlış haberler yapanlardan özür bekliyor.

Haberin Etiketleri :
Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak? EĞİTİM

Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin sınav takvimi açıklandı. Geçtiğimiz yılların aksine birçok sınav tarihinde büyük değişiklikler var. Sınavlara hazırlanan adayların eleştirilerinin odağında olan yeni sınav takviminden merak edilen sınav ve sonuç açıklama tarihlerinin detayı...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.