SON DAKİKA

ÖSYM'den Duyuru 2017 YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları Başladı

>
ÖSYM'den Duyuru 2017 YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları Başladı
Yabancı dil alanında sahip oldukları yetkinliği resmileştirmek isteyen adayların beklediği başvuru ilanı geldi. ÖSYM'den gelen duyuruya göre 2017 YDS sonbahar dönemi için başvurular bugün başladı. 17 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan sınavla ilgili başvurular nasıl yapılacak? İşte adayların dikkat etmesi gerekenler...

2017 YDS sonbahar dönemi için başvuruların bugün başladığı ÖSYM tarafından duyuruldu. Yabancı dil alanında sahip oldukları yetkinliği resmileştirmek isteyen adaylar başvurularını ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecekler. Peki, YDS başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Başvuruların son tarihi ne zaman? Sınav ücreti ne kadar oldu ve nerelerden ödenebilecek? İşte soruların yanıtları…

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2017 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2017-YDS Sonbahar Dönemi) 17 Eylül 2017 tarihinde uygulanıyor olacak. Sınava ilişkin başvuru işlemleri ise, 26 Temmuz - 3 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılabilecek. ÖSYM'nin “https://ais.osym.gov.tr/” resmi internet adresi üzerinden yapılacak başvurunun ardından adaylar ücretlerini ödeyerek işlemlerini tamamlamış olacak. Sınav için yatırılması gereken ücret 90 TL olarak belirlendi. Sınav ücretini herhangi bir sebeple yatıramayanlar için geç başvuru günü 16 Ağustos 2017 olarak açıklanırken, bu adaylar sınava sadece Ankara’da girebilecek. Ayrıca geç başvuru sınav ücreti de 135 TL olarak kılavuzda belirtilmiştir.

Adayların 17 Eylül 2017 tarihinde girecekleri YDS, saat 09.30’da başlayacak ve 150 dakika süre verilecektir. Almanca, Fransızca ve İngilizce testlerinden oluşacak sınavda adaylar 80 soruyu çözmeye çalışacak. Sınav ücretlerine ilişkin ödemeler banka kartları ile ÖSYM’nin ödeme sayfasından yapılabileceği gibi T.C. Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı, T. Halk Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeler ve İnternet bankacılığından ve tüm PTT İş Yerlerinden (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa) yapabilecekler.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.