SON DAKİKA

ÖSYM KPSS 2017/1 Tercih Sonuçlarını Açıkladı Mı?

>
ÖSYM KPSS 2017/1 Tercih Sonuçlarını Açıkladı Mı?
Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre bazı kamu ve kuruluşlarında memur olabilmek için tercihleri ileten adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını bekliyor. Konuyla ilgili henüz ÖSYM'den bir duyuru yapılmadı. Ancak eski sınav sonuçlarına bakıldığında tercih sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

KPSS 2017/1 tercih sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişleri devam ediyor. Memur olabilmek için tercihlerini ileten binlerce aday KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor. Peki 3 Temmuz tarihinde tamamlanan tercih işlemlerinin sonuçlarıyla ilgili ÖSYM’den bir duyuru geldi mi? Sonuçlar bugün açıklanacak mı? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM), 21 Haziran’da başlayan KPSS 2017/1 tercih işlemleri 3 Temmuz 2017 saat 23:59’ta itibariyle sona ermişti. Adaylar merkezi atama tercih sonuçları açıklandıktan sonra, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sonuçlarına ulaşabilecekler. Ancak tercihlerin tamamlanmasının üstünden 12 gün geçmesine rağmen, ÖSYM’den konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

Peki merakla beklenen KPSS yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı? Daha önceki tercih işlemlerinin açıklama tarihlerine bakıldığında sonuçların 15-30 gün arasında açıklandığı görülüyor. Buna göre KPSS 2017/1 sonuçlarının en erken 18 Temmuz tarihinde açıklanabileceği öngörülüyor. Öte yandan sonuçların açıklanmasının ardından bir kadro ya da pozisyon için yerleştirme işlemi gerçekleştirilen adayların, atanmak için doğrudan yerleştirilmiş oldukları kamu kurumuna veya kuruluşlarına başvuru yapmaları gerekecek. Süreç sonuçların açıklanması ile de bitmiyor. 676 sayılı KHK ile yapılan düzenlemeye göre adayların güvenlik soruşturmasının da olumlu sonuçlanması gerekecek. ÖSYM’den yapılan uyarılara göre atama sonuçlarıyla ilgili adaylara sonuç belgesi gönderimi yapılmazken, ÖSYM’nin internet sitesinde yapılan duyurunun, tebliğ niteliğinde olacağı hatırlatıldı.

Haberin Etiketleri :
Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak? EĞİTİM

Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin sınav takvimi açıklandı. Geçtiğimiz yılların aksine birçok sınav tarihinde büyük değişiklikler var. Sınavlara hazırlanan adayların eleştirilerinin odağında olan yeni sınav takviminden merak edilen sınav ve sonuç açıklama tarihlerinin detayı...

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek! EĞİTİM

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek!

Yüz binlerce adayın memur olabilmek için başvuruda bulunacağı Kamu Personel Seçme Sınavının 2017 yılı için başvuru işlemleri ve ücret bilgileri dün itibariyle paylaşıldı. Geçen yıla kıyasla aşırı artış yapıldığı gözlenen ücretler adayların tepkisini çekerken, ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Sınav ücretlerinde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.