SON DAKİKA

OHAL Uzatıldı mı? Başbakan Binali Yıldırım'dan Açıklama

>
OHAL Uzatıldı mı? Başbakan Binali Yıldırım'dan Açıklama
Çankaya Köşkü’nde yaptığı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar geldi. OHAL süresinin uzatılmasına ilişkin hangi karar verildi? OHAL İnceleme Komisyonu tarafından incelenecek başvuruların karar verme süresi ve 15 Temmuz afişleriyle ilgili önemli notlar...

Başbakan Binali Yıldırım, medya temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda OHAL süresinin uzatılması yönünde tekliflerinin olabileceğini belirtti. OHAL İnceleme Komisyonu'na yapılacak olan başvurularla ilgili soruları yanıtlayan Yıldırım, konuya ilişkin hangi açıklamalarda bulundu? OHAL’in ne kadar daha uzatılması gündemde? İnceleme komisyonu başvuruları ne kadar sürede çözüme kavuşturacak? İşte o soruların yanıtları…

Çankaya Köşkü’nde yaptığı toplantıda gazetecilerle bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, OHAL’in 3 ay uzatılmasına dair tekliflerin gelebileceğini belirtti. OHAL İnceleme Komisyonu'na yapılacak başvurularla ilgilide değerlendirmelerde bulunan Başbakan; başvuruların 60 gün içinde alınacağını açıkladı. Komisyonda incelenmek üzere iletilen yaklaşık 256 bin başvurunun bulunduğu belirtiliyor. Memuriyetten uzaklaştırma, çıkarma ve geri iade gibi durumlar ele alındığında mükerrerlik olabileceğine değinen Başbakan, bunların tasnif edileceğini açıkladı.

Son günlerin çok tartışılan konulardan olan 15 Temmuz afişleri hakkında yapılan eleştirilerle ilgili düşünceleri sorulan Yıldırım, “Alınganlık gösterecek bir şey yok. TSK’yı hedef alma düşüncesi yoktur” şeklinde ifadelerde bulundu. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bilgilendirme ilanlarının asılmasına müsaade edilmeyen ABD’nin başkenti Washington’da sergilenen tavır hakkında da eleştiride bulunan Binali Yıldırım, “ABD’nin bu tavrı kabul edilemez. Darbe kalkışmasını eleştiren afişleri engellemek samimiyetsizlik” diye belirtti. Ardından CHP’nin 15 Temmuz anma törenleriyle ilgili tavrının da sorulduğu Başbaka; çağrının herkese yapıldığını ve gereksiz alınganlığa gerek olmadığı şeklinde yanıt verdi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.