SON DAKİKA

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!

>
Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail hakkında bugün yaptığı açıklamalardan sonra "İran ve Gazze'deki teröristleri destekleyen Türkiye Cumhurbaşkanından akıl alacak değiliz" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken Netanyahu'ya yapılan eleştirilerin arkası kesilmiyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra tansiyonun yükseldiği konuyla ilgili son gelişmeler..

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarıyla ilgili yanıt gecikmedi. İbrahim Kalın’ın yaptığı yazılı açıklamada, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamaları en sert biçimde kınadıklarını ifade ederken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal da Netanyahu'ya olan tepkisini dile getirdi. İşte haberin ayrıntıları…

Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak, Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden İsrail hakkında yaptıklarının hesabını vermeleri gerektiğini vurgulayan Kalın, suçluluk duygusu nedeniyle ortaya attıkları iddiaları da ciddiye almanın mümkün olmadığını belirtti. Ayrıca İsrailli yetkililerin ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermeleri gerektiğine değinen Kalın, Türkiye’nin Filistin’in yanında olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Netanyahu'nun talihsiz açıklamalarıyla ilgili diğer tepkide AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal’dan geldi. Ünal Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında Cumhurbaşkanına yöneltilen sözleri şiddetle kınadığını ve her türlü hukuksuzluğa imza atıp, bölgenin tarihi ve siyasi gerçeklerine aykırı eylemlerde bulunanları da bu eylemlere son vermeye çağırdıklarını ifade etti. Öte yandan 1947’den bu yana sürekli işgal altında olan Filistin’le ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’da, İsrail’in işgalci ve terörist bir devlet olduğunu vurgularken, Müslüman sıfatı taşımalarına rağmen hala zalimlerinin yanında olmalarından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.