SON DAKİKA

Nepal'deki Depremde Ölü Sayısı Giderek Artıyor!

>
Nepal'deki Depremde Ölü Sayısı Giderek Artıyor!
Bugün sabah saatlerinde Nepal'de meydana gelen depremden ilk haberler gelmeye başladı.Alınan verilere göre şimdilik bin 200 kişinin cesedine ulaşıldı.Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


 Nepal'de bu sabah saatlerinde meydana gelen 7.9 şiddetindeki depremin bilançoları ortaya çıkmaya başladı.Alınan ilk bilgilere göre bin 200'e ulaşan ölü sayısı daha da artıyor.700 bin kişinin yaşadığı kentte tam bir kaos ortamı yaşanıyor.


Depremin etkisiyle büyük bir panik yaşayan halk,evlerine giremiyor.Birçok apartman ve evin hasar gördüğü depremde,elektrik ve telefon hatlarıda kesildi.Şehir ile çok zor şartlarda bağlantı kurulabiliyor.Çevre ülkelerden gelen arama kurtarma ekipleri ise büyük bir titizlikle kurtarma çalışmalarına devam ediyor.Yetkililer bilançonun artmasından endişeli.

Deprem Çin ve Hindistan'ı da Vurdu!
Depremin etkileri sadece Nepal'i vurmadı.Nepal'in komşuları Hindistan ve Çin'de depremden etkilenen ülkeler arasında yer aldı.Bangladeş'in başkenti Dakka'da bir tekstil fabrikasında çıkan panikte 50 dolayında işçi yaralandı.Hindistan'da ise sarsıntıyla birçok köy evi yıkıldı.Evlerin yıkılmasından dolayı 26 kişi hayatını kaybetti.Çin'in Tibet bölgesinde iki kişi ise yine depremden dolayı hayatını kaybetti.
 

Katmandu'da aralarında Dharhara Kulesi'nin de bulunduğu birçok tarihi bina çöktü.Tarihi binada ibadet yapan birçok kişi ise göçük altında kaldı.Ölü sayısı tam olarak bilinmiyor.Depremde hasar gören Katmandu Havalimanı ise tamamiyle ulaşıma kapatıldı.Depremden dolayı Everest Dağı'nda ki dağcılar ise çığ altında kaldılar.Everest Dağı'na tırmanmak isteyen bir grup yabancı dağcı,sarsıntıyla birlikte harekete geçen çığın altında kaldılar.Dağcıları kurtarmak için çalışmalar başlatıldı.Çığ altından şimdilik 10 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.Arama kurtarma çalışmaları hala sürüyor.

Nepal deki Depremde Ölü Sayısı Giderek Artıyor! Resim - 2
Nepal deki Depremde Ölü Sayısı Giderek Artıyor! Resim - 2
Nepal deki Depremde Ölü Sayısı Giderek Artıyor! Resim - 2
Nepal deki Depremde Ölü Sayısı Giderek Artıyor! Resim - 3

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.