SON DAKİKA

Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat'a FETÖ Soruşturmasında Takipsizlik

>
Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat'a FETÖ Soruşturmasında Takipsizlik
Pana Film ortakları Necati Şaşmaz ve Memet Canpolat hakkında başlatılmış olan soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantıları tespit edilemediğinden dolayı takipsizlik kararı verildi.

15 Temmuz darbe girişimi yaşanmadan önce Kurtlar Vadisi Darbe ismi adına başvuru yapan Pana Film ortakları Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat'a yönelik başlatılmış olan FETÖ soruşturması sonrasında takipsizlik kararı çıktı.

HERHANGİ BİR BAĞLANTI TESPİTİ YAPILAMADI

Takipsizlik kararında, senaryo içerisinde kahramanların paralel devlet yapılanmasıyla mücadele etmekte oldukları ve Necati Şaşmaz ile Mehmet Canpolat'ın terör örgütüyle bir bağlantıları tespit edilemediği açıklandı.

TSE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat'ın FETÖ soruşturması kapsamında Pana Film 24 Mayıs 2016 tarihinde TSE'ye Kurtlar Vadisi Darbe ismiyle marka başvurusu yapmıştı. Başvurunun 15 Temmuz darbe girişiminden önce yapılmış olduğunu ileten TSE suç oluşturabileceği iddiasıyla savcılığa Pana Film hakkında suç duyurusu yapmıştı. Suç duyurusunun hemen sonrasından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu aracılığıyla terör örgütüne üye olmak suçundan Pana Film ortakları Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat hakkında soruşturma başladı.

SENARYO 15 TEMMUZ İLE PARALEL DEĞİL

Alınan ifadelet neticesinde ve yapılan incelemelerin sonrasında savcılık, senaryoda anlatılmakta olan olayların 15 Temmuz darbe girişimiyle herhangi bir şekilde aynı olayları arz etmediği gibi senaryo kahramanlarının darbe yapmak yerine paralel devlet yapılanmasıyla mücadele halinde olunduğu iletildi.

Necati Şaşmaz ve Mehmet Capolat'ın FETÖ/PYD ile bağlantılarının herhangi bir şekilde tespit eilemediğini açıklayan savcılık şüphelilerin terör örgütü üyesi olmadıkları anlaşıldığından dolayı kovuşturmaya yer yok kararı verdi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.