SON DAKİKA

Müjdeli haber! Memurlar ikramiye için artık yaş beklemeyecek!

>
Müjdeli haber! Memurlar ikramiye için artık yaş beklemeyecek!
Bir çok memuru ekonomik olarak sıkıntıya sokan emekli ikramiyeleri ile alakalı yapılan yeni düzenleme bir çok memurun da yüzünü güldürecek.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Ekonomik alanda bir çok atılım yapmaya devam eden Ak Parti, bu sefer de memurları memnun etmeyi amaçlıyor. Daha önce alınan yeni kararlarla birlikte bir çok memur, emekli ikramiyelerini alabilmek için yaş sınırını aşmak zorunda kalıyordu. Emekli ikramiyelerini alabilmek için yaşı bekleyen memurlar, bu durumdan dolayı da büyük sıkıntı yaşıyordu.

1999 yılı ve öncesinde emekli olan bir çok memur, bu konuda daha rahat bir uygulamaya tabii idi. Bu uygulama ile birlikte meslekte kadınlar 20 yıl erkekler de 25 yılını doldurduktan sonra emekliye ayrılabiliyorlardı. Emekliye ayrıldıktan sonra emekli maaşlarının bağlanması ile birlikte bir çok memur emekli ikramiyesini de alabiliyordu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden flaş uyarı! Şiddetli soğuk ve kar geliyor!

'Yasalar değişti, memurlar yaşı beklemeye mahkum kaldı'

Yasaların değişmesi ile birlikte bir çok memur da büyük sorunlar yaşamaya başladı. 1999 yılından sonra emekli olan memurların yaşı beklemesine karar verildi. Emeklilik yaşının yükseltilmesi ile birlikte memurların da ikramiye alabilmesi için yaşlarını beklemeleri için karar alındı. Bu karar ile birlikte de bir çok memur maddi anlamda sorun yaşadı.

Emekli olduktan sonra uzun yıllar boyunca emekli ikramiyelerinin yatmasını bekleyen memurlar, bu konu için yetkililere başvurdu. Başvuru dilekçesinde sürelerin uzunluğundan ve yaş kriterlerinden şikayet eden memurlar, bu durumun düzeltilmesini ve eski sisteme dönülmesini rica etti.

Verilen dilekçe ile birlikte çalışmalara başlayan hükümet yetkilileri konu ile alakalı olarak dosyaları inceleyeceklerine ve görüşmelere de başlayacaklarını bildirdi. Eğer görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkarsa memurlar, direk emekli olunca ikramiyelerini rahat bir şekilde alabilecekler. 

Dolar fiyatları yükseliyor mu? Güncel dolar fiyatları 17 Şubat 2016

 

Altın fiyatları yükseliyor mu? Altın fiyatlarında son durum 17 Şubat 2016 

 

SIMDI EMEKLI OLANIN MAASI 250 LIRA ZAMLI Emeklilik icin 2016 yi bekleyen memurlar kazancli cikti. Tazminat oranlarinin artirilmasi ve bu ay yapilan cifte ...
RECETESI 150 BIN LIRA TUTTU!Trabzon da  karaciger sirozu, kronik Hepatit C  hastaligina yakalanan 4 cocuk annesi Hamiye Aygun, doktorun yazdigi 150 bin ...
88980.jpg
KIDEM TAZMINATI SUBAT TA CIKAR!
ZAMLAR TAMAM.
ASGARI UCRET DESTEGINDE IKI KRITIK DEGISIKLIK!Asgari ucret artisi nedeniyle isverene saglanacak aylik 110 liralik devlet destegi, 100 liraya dustu.

Taşeron Düzenlemesinden Son Dakika Gelişmesi! Kimler Düzenlemeden Yararlanabilecek? Gün İçinden

Taşeron Düzenlemesinden Son Dakika Gelişmesi! Kimler Düzenlemeden Yararlanabilecek?

Geçtiğimiz günlerde TBMM Bütçe görüşmelerine de konu olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili müjdeli haber geldi. Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda çalışabilmelerinin önü açılmış oldu. Taşeron işçilikten sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için hangi şartlar aranıyor olacak? İşte detaylar...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.