SON DAKİKA

Miraç Kandil'i ne zaman başlayacak? Miraç Kandili'nde yapılması gereken ibadetler neler?

>
Miraç Kandil'i ne zaman başlayacak? Miraç Kandili'nde yapılması gereken ibadetler neler?
Bir çok Müslüman için önemli olan Miraç Kandili'nde yapılması gereken ibadetler neler?. İşte Nihat Hoca'dan Miraç Kandili'ne özel açıklamalar...

Müslümanlar için önemli gecelerden biri olan Miraç Kandili, dua ve hasenat ile birlikte geçirilmesi gereken günler arasında yer alıyor. Peygamber Efendimiz'in Kudüs'te miraca yükselerek Allah katına kabul edilmesini simgeleyen bu gece, tüm Müslümanlar için çok ayrı bir önem taşımaktadır. Güzel bir gece olan Miraç Kandili'nde Allah'a yakarmak büyük önem taşıyor.

Allah rızası için Miraç Kandili'nde Peygamber Efendimiz'i sık sık anmak, salavat getirmek, Kur'an okumak, dua etmek, nafile namaz kılmak, tespih çekmek en önemli işler arasında yer alıyor. İslam dini için önemli bir gece olan Miraç Kandili'nde Peygamber Efendimiz'in diğer peygamberlerle Kudüs'te buluşması ve ardından da imam olarak onlara namaz kıldırması da büyük önem arz ediyor. Peygamberimizin genel olarak bu gecede Bakara suresinin son ayetini alması ve ardından da 5 vakit namazın bu gece farz kılınması önem taşımaktadır. Bu gece cemaat ile birlikte namaz kılmak da büyük önem taşımaktadır.

DUA ÖNEM TAŞIYOR

Miraç Kandili'ne özel bir dua edilmese de Kur'an okumak ya da Yasin ile birlikte gecenizi ihya etmek önem arz ediyor. Bu durumun yanı sıra, aile bireyleri ile günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapmak, aynı süre içerisinde hastalara, yaşlılara ziyarette bulunmak, dargınları barıştırmak da büyük önem arz etmektedir.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.