SON DAKİKA

Metropol ve Depresyon İlişkisi

>
Metropol ve Depresyon İlişkisi
Büyük şehrin çilesi de büyük olur derler ya, işte tam olarak da öyle. Metropol de yaşamanın güzelliklerinin yanında, alışılması gereken zorlukları da var. Yok alışmanız gereken bir Depresyonunuz var !

Yaşadığımız şehirde ki insanların artması sadece tüketime, üretime değil; insan psikolojisine de olumsuz olarak yansıyor. Bundan 50 yıl öncesine dönüyoruz. Hızlı ve düzensiz olarak artan nüfus sayesinde, ne aracımızı park edecek yer bulabiliyoruz, nede alacak sağlıklı ürünler bulabiliyoruz.

Özellikle, İstanbul gibi metropol şehirlerde yaşayan insanların trafik çileleri bitmek bilmiyor. Evine gitmek için saatlerce yol kat eden ve bu yolları da zahmetli kat eden insanlar elbette ki sorunlarla karşılaşıyor. Sabah kalkınca acele, iş de acele, gelirken acele derken, kendimize ayıracak vaktimiz kalmıyor. Aklımızı kaçırmadığımız için şükreder hale geliyoruz.

Hep bir telaşe içindeyiz. Hep bir koşuşturma, hep bir aksiyon.. Sokaklarda birbirlerini kesenler, trafikte kaza olunca 3 saat beklenen problemler derken, insan sağlığı da bozuluyor. Az uyuyup çok çalışan insanların, bu yaşam tarzı nedeniyle üzerlerinde, hep bir sinir stres hakim oluyor.

Herkesin derdini sorsanız, günlerce anlatırlar. Tüm ürünler ateş pahası.. Ama eski dönemde ulaşılabilirlik az olsa da, mutluluk vardı, huzur vardı. Hoşgörüyle yaklaşan insanların sayısı çoktu. Şimdiyse hep bana hep bana diyerek, kimseyi düşünmez olduk. Hepimizin hayali, emekli olup seyrek nüfuslu şehirlere yerleşmektir. Para kazanıyoruz ama sağlığımızı kaybediyoruz.

Psikolojik destek alan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sağlıksız bir nesil yetişiyor. Ailede ki stresler çocuklara da yansıyor ve sonucunda kötü arkadaşlıklar, kötü alışkanlıklar ve suç oranlarında ki artışlar geliyor. Umarım bu düzen böyle gitmez, bir an önce gerekli düzenlemeler yapılırda, bir nebze olsun rahatlarız. 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.