SON DAKİKA

Meteorolojiden Son Dakika Uyarısı Yoğun Kar Yağışı Tekrar Geliyor!

>
Meteorolojiden Son Dakika Uyarısı Yoğun Kar Yağışı Tekrar Geliyor!
Hava sıcaklıklarının Salı günü batı bölgelerden başlamak üzere hafta sonuna kadar yurt genelinde düşmesi bekleniyor. Meteorolojiden önemli uyarılar var. Hangi bölgelerde yoğun kar yağışı bekleniyor? Türkiye genelinde bu hafta vatandaşları nasıl bir hava bekliyor? Kar yağışı özellikle hangi bölgeleri etkisi altına alacak? İşte yanıtları...

Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi. Salı gününden itibaren yurt genelinde etkili olmaya başlayacak yağışlı hava beraberinde kar yağışını da getiriyor. Hava sıcaklıklarının Salı günü batı bölgelerden başlamak üzere hafta sonuna kadar yurt genelinde düşmesi bekleniyor. Hangi bölgelerde yoğun kar yağışı bekleniyor? Hava sıcaklıkları kaç derece birden düşecek?

22 Ocak 2017 Pazar günü ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretti.  Parçalı bulutlu havanın hakim olduğu yurt genelinde Akdeniz ve Ege Bölgesinde sıcaklıklar 11-17 derece arası seyrederken, Marmara ve Karadeniz genelinde en yüksek sıcaklık 10 derece, Doğu Bölgelerinde ise sıcaklıklar eksi dereceleri gösterirken kar yağışı gözlenmedi. Gece saatlerinde etkili olacak sis ve don olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği hatırlatılır. 

İki hafta aradan sonra İstanbul tekrar kar yağışının etkisi altına giriyor. Meteoroloji uzmanlarının açıklamasına göre hafta içi düşen hava sıcaklıkları nedeniyle İstanbul’da Çarşamba günü karla karışık olarak başlayan yağışlar perşembeden itibaren erini yoğun kar yağışına bırakıyor. Ankara’da da çarşambadan itibaren etkisini gösterecek kar yağışı hafta sonuna kadar devam ediyor olacak. Doğu kesimlerde de etkisini devam ettirecek kar yağışı, Ege Bölgesi’nin de kuzey kesimlerinde etkili oluyor olacak.

Çarşamba gününden itibaren etkili olacak olan soğuk havaya karşı sürücülerinde dikkatli olması konusunda Meteorolojiden uyarılar var. Özelliklede iç ve doğu kesimlerinde görülecek buzlanma ve don olaylarına karşı trafiğe çıkacakların önlemlerini almaları hatırlatılır.

Haberin Etiketleri :
İstanbul'da İlk Kar Yağışı Başladı! Meteorolojiden Uyarılar 24 ocak 2018 Gün İçinden

İstanbul'da İlk Kar Yağışı Başladı! Meteorolojiden Uyarılar 24 ocak 2018

Meteorolojiden gelen üst üste uyarıların ardından İstanbul'a beklenen kar yağışı geldi. Bazı bölgelerde tipi şeklinde etkili olan kar yağışı ne zaman kadar devam edecek? İstanbul'da bu gece hava sıcaklıkları 3 dereceye kadar düşecek. Yarından itibaren etkisini yitirecek kar yağışı tekrar ne zaman gelecek? İşte önümüzdeki günlerde etkili olacak hava durumuyla ilgili son dakika bilgileri...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.