SON DAKİKA

Memurlar için erken emeklilik geliyor!

>
Memurlar için erken emeklilik geliyor!
Bir çok memur için önemli olan erken emeklilik için çalışmaların sürdüğü ve konu ile ilgili en yakın zamanda somut bir karar alınabileceği bildirildi.

Uzun yıllar kamuda görevli olarak çalışan fakat yeni getirilen yaş kriteri nedeniyle emekli olamayan bir çok memur için çalışmalar devam ediyor. Erken emeklilikle ilgili somut adımlar atmak isteyen hükümet, konuya ilişkin çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmeye devam ediyor.

Çalışmaların devam ettiği komisyonda, tüm memurlara yönelik adımların atılması amaçlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda sağlık çalışanlarına erken emeklilik müjdesi veren hükümet, bu sayede bir çok kişinin emekli olmasını sağlamıştı. Uzun zamandır devam eden bu süreç içerisinde ise erken emeklilik için çalışmalar devamlılığını sürdürdü. Sadece sağlık çalışanlarına değil, aynı zamanda kamuda görevli olan bir çok memura da aynı haklar verilmesi gerektiği bildirildi.

ERKEN EMEKLİLİK NE ZAMAN GELECEK?

Memurların büyük bir merakla beklediği erken emeklilik hakkında alt yapı çalışmalarında sona gelindi. Konuya ilişkin yapılacak olan görüşmelerin ardından 18 Mayıs'ta büyük bir toplantı yapılacak. Bu toplantı ile birlikte hem Maliye Bakanlığı'nın bu konu hakkındaki durumu görüşülecek hem de Memur - Sen'in konuya ilişkin düşünceleri alınacak.

Görüşmeler yapıldıktan sonra tarafların görüşleri alınacak ve eksiklikler tamamlanacak. Kısa süre içinde meclise gönderilecek olan dosya ile birlikte, ne kararların alınacağı da netleştirilecek.

Erken emeklilikten faydalanacak ilk meslek grubu öğretmenler olacak. 900 bin görev yapan öğretmen fiili hizmet zammı alacak ve emekliliği öne çekebilecek.

Erzincan beşik gibi sallanıyor! Erzincan Son depremler

 

Flaş gelişme! Hakkari'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi! 

 

Hatay'dan yüreklere ateş düşüren haber! 1 bordo bereli şehit!

 

Altın fiyatları düşüyor mu? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları ne kadar?

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.