SON DAKİKA

Memur İle Emeklinin Beklediği Zam Oranları Açıklandı!

>
Memur İle Emeklinin Beklediği Zam Oranları Açıklandı!
3 Temmuz Pazartesi günü açıklanması beklenen enflasyon rakamları nihayet netleşti. Enflasyon oranlarının açıklanması ile milyonlarca memur, işçi ve bunların emeklilerinin maaşlarına ne kadar zam geleceği de açıklanmış oldu. Peki en düşük memur ile emeklisinin maaşları ne kadar oldu? Kimler ne kadar fark alabildi?

Milyonlarca memur, memur emeklisi ve işçi emeklisinin temmuz ayında alacakları ek zam oranları 3 Temmuz Pazartesi günü açıklanmış oldu. 2017 Temmuz ayı enflasyon farkının açıklanması ile maaşlarda yüzde 6.92 oranında artış görülüyor olacak. Peki, 2017 yılı memur ve emekli zam oranlarına göre kimler ne kadar maaş alacak? SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsayan artışa göre en düşük maaş miktarı ne kadar olacak? İşte detaylar…

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile memur ve emeklilerin Temmuz 2017 zam oranları da netliğe kavuştu. SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsayacak şekilde yapılan düzenleme ile en düşük memur maaşının da ne kadar olacağı belirlenmiş oldu. Peki, açıklanan Temmuz ayı zam oranlarına göre hangi memurun eline ne kadar para geçecek? İşte merakla beklenen zam oranları ile maaşlardaki son durumlar…

Haziran ayı sonunda belirlenen enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, memur, memur emeklisi ve işçi emeklilerine yapılacak olan zam oranları kesinleşmiş oldu. Yıl başında yüzde 3 zam alan memur ve memur emeklileri, enflasyon rakamlarının belirlenmesinin ardından ortaya çıkan 2.9 puanlık fark ile temmuz ayı maaşlarını farklı olarak alacaklar. İşçi emeklileri ise geriye dönük 6 aydaki enflasyon rakamlarına göre yüzde 5.89 oranında fark alıyor olacaklar. Buna göre en düşük memur 2 bin 721 TL maaş alırken, en düşük emekli aylığı ise bin 330 TL oldu.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.