SON DAKİKA

Mazot Fiyatlarına Zam Geldi mi? Son Fiyatlar Ne Oldu?

>
Mazot Fiyatlarına Zam Geldi mi? Son Fiyatlar Ne Oldu?
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun uyguladığı fiyat yöntemlerine göre belirlenen ve Özel Tüketim Vergisi ile toplam dağıtım payının Katma Değer Vergisi’nin toplamı ile belirlenen akaryakıt fiyatları son durum ne oldu? Doların artışının akaryakıt fiyatlarındaki etkileri...

Son zamanlarda döviz kurlarından olan artışlar petrol fiyatlarında da artışa neden oldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre de akaryakıt fiyatlarındaki artışa, ham petrol fiyatları ile dövizdeki artışların etkili olduğu belirtildi. Akaryakıt fiyat artışlarıyla ilgili tüketicilerin şikayetlerini yanıt veren Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, zamların bayilerden kaynakladığını düşünenler için sendika ve bayilerin en ufak bir müdahalesi olmadığı ifade etti.

Son günlerde sosyal medyadan yapılan fiyat artış ve azalış bilgilendirmesiyle ilgili tepkiler devam ediyor. Bu konuda da açıklamalarda bulunan sendika yetkilileri yayın yapma nedenlerinin tamamen tüketici ile bayileri bilinçlendirmek olduğunu belirtti. Akaryakıt fiyatlarının hesaplanmasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun uyguladığı fiyat yöntemlerine göre Özel Tüketim Vergisi ve toplam dağıtım payıyla Katma Değer Vergisi’nin toplamının etkili olduğuna değinildi. Diğer yandan rafineri fiyatının ise ham petrol ile dövüz kuruna göre değişiklik gösterdiği ifade edildi.

Akaryakıtta son olarak yapılan güncelleme ile 13 Ocak 2017 günü benzinin litresine 15 kuruş, motorine ise 13 kuruş zam yapılmıştı. Bunun öncesinde 10 Ocak’ta benzine yapılan 7 kuruşluk zam ile benzine haftada toplam 22 kuruş zam gelmiş oldu. Son yapılan zamlara göre motorinin litre fiyatı İstanbul’da 4.63 liradan, Ankara’da 4.69 liradan, İzmir’de ise 4.66 liradan satılıyor.

Haberin Etiketleri : mazota zam son dakika ,
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.