SON DAKİKA

Mavi Balina Oyunu Bir Can Daha Aldı!

>
Mavi Balina Oyunu Bir Can Daha Aldı!
Mavi Balina isimli bilgisayar oyunu gençlerin hayatını karartmaya devam ediyor. Verilen talimatların yerine getirilmesi ile oynanan oyunda, oyunculardan kendilerine zarar verecekleri görevleri yerine getirmeleri isteniyor. Peki, yasal olarak satışı bulunmayan oyuna çocuklar nasıl ulaşıyor? Uzmanların uyarıları neler? İşte haberin ayrıntıları...

Mavi Balina gençleri intihara sürükleyen bir bilgisayar oyununun adı. Oynayan kişilere toplamda 50 görev için sorumluluk yükleyen oyunda oyuncuların kendilerine zarar vermeleri isteniyor. Son görev olarak ise oyuncunun intihar etmesi isteniyor. Uzmanların Mavi Balina hakkında bu kadar uyarılarda bulunmasına rağmen bir üzücü haberde Ordu’dan geldi.

Oyuncularından belirli görevleri yerine getirmesini isteyen Mavi Balina oyunu son görevinde gençlerin intihar etmesine neden oluyor. 50 bölümden oluşan Mavi Balina oyunu gençlerden vücutlarını kesmesine kadar tehlikeli görevleri tamamlamalarını istiyor. Oyunda verilen görevlerin eksiksiz yerine getirilmesi istenirken, son görevde ise oyuncunun intihar etmesi isteniyor. Elde edilen verilere göre son 6 ayda 130 gencin intihar etmesine neden olan Mavi Balina oyununda son olarak 17 yaşındaki bir genç daha hayatını kaybetti. Oyunun son kurbanı Ordu’da yaşayan lise öğrencisi İbrahim Can Duman oldu. 

Teknoloji sektörünün gelişmesiyle birlikte uygunsuz birçok uygulama ve oyunun piyasaya sürülmesi engellenemiyor. Son zamanlarda ortaya çıkan Mavi Balina adlı oyun ise adeta gençleri ölüm sürüklüyor. Onlara bazı görevler vererek yerine getirmesini isteyen oyun tamamen gençleri kandırmaya yönelik olarak tasarlanmış. Yaşanan üzücü olaylardan sonra uzmanlar da bilgisayar oyunlarıyla ilgili velilere uyarılarda bulundu. Hakkında soruşturma açılan Blue Whale (Mavi Balina) oyununun resmi oyun marketlerinde satılmadığı biliniyor. Oyunu oynamak isteyenlere, Rus chat sayfalarındaki yöneticilerden tarafından bağlantı linki gönderiliyor.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.