SON DAKİKA

Mardin ve Şırnak'ta flaş terör operasyonu! Çok sayıda terörist öldürüldü

>
Mardin ve Şırnak'ta flaş terör operasyonu! Çok sayıda terörist öldürüldü
Şırnak ve Mardin'de düzenlenen operasyonlarla birlikte çok sayıda teröristin de etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Terör ile mücadelede kalındığı yerden devam operasyonlara devam eden Türkiye, büyük bir zafer ile PKK'ya darbe vurmaya devam ediyor. Uzun zamandır büyük merakla beklenen operasyonlarda çok sayıda PKK'lının öldürüldüğünü ifade eden Genelkurmay Başkanlığı bugün yaptıkları açıklama ile birlikte çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Uzun zamandır Şırnak ve Mardin kırsalında devam eden operasyonlarla birlikte, çok sayıda teröristin de etkisiz hale getirildiğini ifade eden Genelkurmay Başkanlığı, en kısa zamanda operasyonların daha da büyüyeceğini ifade etti. Operasyonlarla birlikte meydana gelen çatışmalarda 21 teröristin öldürüldüğünü açıklayan Genelkurmay Başkanlığı, kırsal kesimde yürütülen operasyınların da devam edeceğini bildirdi.

TERÖR İLE MÜCADELEDE KARARLILIK DEVAM EDİYOR

Bugün Diyarbakır'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör ile mücadelede Türkiye'nin yaptıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyen unsurların tamamen ortadan kaldırılacağını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda hiç bir taviz vermeyeceklerini ifade etti.

PKK'nın yeniden çözüm sürecine dönebilmesi için sadece silah bırakmanın yeterli olmayacağını, aynı zamanda bu silahların gömülmesi gerektiğini bildirdi. Gömülen silahların kısa süre içinde koordinat bildirilerek terk edilmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda hiç bir şekilde taviz vermeden emin adımlarla yürüyeceklerini ve Türkiye'yi bu kaotik ortamdan çıkararak, daha iyi bir yere taşıyacaklarını belirtti.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.